Nominowany na ambasadora USA w Polsce zadeklarował wspieranie ideologii LGBT+

Mark Brzezinski, nominowany na nowego ambasadora USA w Polsce wystąpił przez Komisją Spraw Zagranicznych amerykańskiego Senatu.

Relacja z wysłuchania Brzezinskiego przez senatorów pojawiła się w czwartek na portalu TVP Info. W jego trakcie nie zabrakło ideologicznych deklaracji ze strony Brzezinskiego. “Będę kontynuował promocję naszych wspólnych zobowiązań, by wspierać fundamentalne swobody i praworządność jako niezbędne dla demokracji i centralne dla relacji USA–Polska” – podkreślił wagę kwestii ideologicznych dyplomata.

Występując w Senacie Brzezinski położył szczególny nacisk na kwestie “bezstronnego sądownictwa, niezależnych mediów i poszanowania praw człowieka dla wszystkich, w tym osób LGBTQI+ i członków innych mniejszości”. Twierdził, że będzie podejmował te kwestie w kontaktach z władzami Polski ponieważ “Ameryka jest za równością”.

Mówiąc o swoich kompetencjach Brzezinski powoływał się na polskie pochodzenia swojego ojca Zbigniewa, byłego doradcy do spraw bezpieczeństwa narodowego prezydenta Cartera, a potem wpływowego politologa, a także na autorstwo pracy poświęconej instytucjonalizacji praworządności w Polsce.

Co znaczące Brzezinski traktuje powołanie na placówkę w Polsce także jako narządzie do wpływania na Ukrainę i Białoruś – “Jeśli zostanę zatwierdzony, będę współpracował z Polską, by wspierać władze i naród pokojowej i całej Ukrainy, podobnie jak aspiracje narodu białoruskiego”.

W kierunku dyscyplinowania Polski na poziomie ideologicznym skłaniali Brzezinskiego obecni na posiedzeniu senatorzy – “Bycie sojusznikiem wymaga czegoś więcej niż tylko współpracy obronnej” – powiedział Jim Risch z Partii Republikańskiej. Przywołując kwestię zmian, które Prawo i Sprawiedliwość próbowało wprowadzić do ustawy o radiofonii i telewizji Risch stwierdził – “Polski rząd zdaje się być zdeterminowany, by skonsolidować kontrolę nad wolnymi wcześniej mediami i ingerencję w największą inwestycję USA w Polsce”.

W podobne tony uderzył demokrata Bob Menendez – “Pańskim zadaniem w Warszawie będzie wzywanie polskiego rządu do spełniania swoich zobowiązań jako sojusznika NATO, który wspiera niezależne sądownictwo, wolną prasę i prawa dla wszystkich obywateli”.

Brzezinski uspokajał senatorów, że obóz PiS ugiął się przed amerykańskim stanowiskiem przytaczając zapowiedź zawetowania ustawy medialnej przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

“Granice Polski muszą być bezpieczne, ale w Polsce powinno dojść też do odnowy demokratycznej” – powiedział Brzezinski, podsumowując – “Nie da się przecenić faktu, że rola Polski jako sojusznika NATO i członka NATO oraz UE jest związana ze zobowiązaniami dotyczącymi wartości demokratycznych i demokratycznych praktyk”.

Czytaj także: Amerykańska armia promuje ideę LGBT i bierze udział w “miesiącu dumy” homoseksualistów [+VIDEO]

tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply