Miliarder Michael Bloomberg ogłosił, że zamierza ubiegać się o nominację Partii Demokratycznej do kandydowania w przyszłorocznych wyborach prezydenckich w USA.

77-letni Michael Bloomberg ogłosił, że chce być kandydatem Partii Demokratycznej aby „pokonać Donalda Trumpa”. „Nie możemy sobie pozwolić na cztery lata więcej lekkomyślnych i nieetycznych działań prezydenta Trumpa” – słowa miliardera cytuje w niedzielę agencja informacyjna Reutera.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Forbes” oszacował majątek Bloomberga na 53,4 mld dol. co dało mu ósme miejsce na liście najbogatszych Amerykanów. Należy do niego spółka medialna Bloomberg LP, którą miliarder sam zarządza, a która prowadzi między innymi znaną agencję informacyjną pod tą samą nazwą. Reuters zauważa, że pozwoli to Bloombergowi samodzielnie finansować własną kampanię wyborczą. Stosowany wniosek złożył on jeszcze w czwartek.

Agencja pisze także, że tak późne dołączenia do prawyborów utrudni Bloombergowi konkurowanie z pozostałymi pretendentami: byłym wiceprezydentem Joe Bidenem, senatorami Elisabeth Warren i Bernie Sandersem oraz burmistrzem miasta South Bend, Petem Buttigiegiem. Bloomberg ma już doświadczenie polityczne bowiem w latach 2002-2013 był burmistrzem Nowego Jorku.

Reuter ocenia Bloomberga jako polityka centrowego skrzydła Partii Demokratycznej. Przypomina jego sprzeciw wobec postulatu sytuującej się bardziej na lewo Warren, która chciała obłożyć najbogatszych Amerykanów dodatkowym podatkiem. Jednocześnie jednak wspiera część postulatów ruchu ekologicznego oraz zaostrzenie przepisów regulujących dostęp do broni palnej.

Czytaj także: Parlament Boliwii zgodził się na nowe wybory

reuters.com/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz