Maduro przeciw przyspieszonym wyborom prezydenckim

Urzędujący prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że nie zamierza przeprowadzać w najbliższym czasie wyborów swojego następcy.

Maduro udzielił wywiadu rosyjskiej telewizji RT. Na pytanie o nowe wybory prezydenckie, których domaga się wenezuelska opozycja, USA i państwa Unii Europejskiej Maduro odpowiedział – „Problem opozycji nie jest w jeszcze jednych wyborach. My przeprowadziliśmy 25 wyborów w ciągu ostatnich 20 lat. W ciągu ostatniego półtora roku przeszło sześć kampanii wyborczych. Wybory [prezydenckie] w 2018 odbyły się przedterminowo na wniosek opozycji”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wenezuelski prezydent zapowiedział, że jedyne wybory jakie odbędą się w najbliższych latach to wybory do Zgromadzenia narodowego, które zapowiadał na niedzielnym wiecu swoich zwolenników w Caracas. Wówczas Maduro sugerował możliwość przyspieszenia wyborów parlamentarnych, ale w wywiadzie dla RT stwierdził, że odbędą się one „zgodnie z wyborczym kalendarzem w 2020 roku”.

Maduro stwierdził także, że dwanaście państw UE, które uznały jego przeciwnika, Juana Gauido tymczasowym prezydentem Wenezueli „popełniło błąd”. Guaido za głowę państwa uznaje między innymi Polska. Wenezuelski prezydent poparł natomiast propozycję Meksyku i Urugwaju by przeprowadzić międzynarodową konferencję w stolicy tego drugiego państwa, na której podjęte zostaną rozmowy na temat rozwiązania konfliktu wenezuelskiego. Konferencja ma odbyć się 7 lutego.

Kryzys polityczny w Wenezueli rozpoczął się 23 stycznia gdy Juan Guaido przewodniczący Zgromadzenia Narodowego nieuznawanego przez przywódcę Wenezueli Nicolasa Maduro i inne organy władz państwowych, ogłosił się w tymczasowym prezydentem kraju na wiecu swoich zwolenników. Za takiego uznały go szybko USA, Kanada i większość państw amerykańskich. Władze USA nie wykluczają interwencji mającej na celu zmianę reżimu. Zastosowały już one wobec Wenezueli nowe sankcje. Bank of England odmówił wenezuelskiemu bankowi centralnemu przekazania rezerw złota, które ten zdeponował w Londynie.

korrespondent.net/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz