W porcie w Filadelfii amerykańscy funkcjonariusze wykryli próbę przemytu prawie 20 ton kokainy na statku należącym do jednego z czołowych amerykańskich banków.

O wykryciu jednej z największych prób przemytu narkotyków w USA poinformował jeszcze 18 czerwca prokurator federalny USA William McSwain. Portal „Forbesa” twierdzi, że odkryte 17 czerwca w filadelfijskim porcie ponad 19 ton kokainy znajdowało się na statku należącym do jednego z największych amerykańskiej holdingów finansowych JP Morgan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według podliczeń Bussines Insider przejęty ładunek narkotyku jest warty łącznie 1,3 miliarda dolarów. „Forbes” podał 11 lipca, że kokaina znajdowała się na pokładzie statku MSC Gayane pływającego pod banderą afrykańskiej Liberii. Statek jest zarządzany przez szwajcarskie przedsiębiorstwo Mediterranean Shipping Company, ale należy właśnie do JP Morgan.

W sprawie aresztowano sześciu członków załogi MSC Gayane, którzy są podejrzani o działanie w porozumieniu w celu przemytu narkotyków. „Forbes” przypomina, że to kolejny przypadek w bieżącym roku gdy na statku zarządzanym przez Mediterranean Shipping Company znaleziono znaczną ilość zabronionych substancji. Wcześniej na jednej jednostek pływających dla szwajcarskiej firmy znaleziono 450 paczek kokainy. Tę próbą przemytu wykryto także w porcie w Filadelfii. W swoim oświadczeniu firma zaznaczyła jednak, że ma „długą tradycję współpracy z wymiarem sprawiedliwości USA”.

Czytaj także: USA: Żółw „przejął” kokainę o wartości 50 mln dolarów

forbes.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz