Narkotyki ważące około 800 kilogramów dostały się w ręce amerykańskiej straży przybrzeżnej po tym, jak zaplątał się w nie żółw morski.

Kuter amerykańskiej straży przybrzeżnej uratował morskiego żółwia zaplątanego w linkę, do której były przymocowane pakunki z kokainą. Jak się okazało, narkotyki ważyły w sumie 800 kg a ich czarnorynkowa wartość sięgała 50 mln dolarów.

Do zdarzenia doszło na wodach międzynarodowych Pacyfiku 19. listopada br., ale stało się o nim głośno dopiero gdy kuter wrócił w ostatnią sobotę z 68-dniowego patrolu. Kuter brał udział w międzynarodowej akcji Martillo wymierzonej w przemytników narkotyków. Na wodach wschodniego Pacyfiku załoga statku zauważyła coś, co wyglądało jak pływające śmieci i wysłała w tym kierunku łódź, która odkryła żółwia zaplątanego w linkę. Na końcu liczącego ponad 20 metrów sznurka znajdowały się pakunki z zakazanym towarem. Żółwia, który miał znaczące otarcia od linki na szyi i płetwach, udało się uwolnić.

W sumie podczas akcji Martillo udało się przejąć ponad 6 ton narkotyków i zatrzymać 24 przemytników.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński pogranicznik oświadczył się „przemytniczce narkotyków” z Wrocławia [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl / Daily Mail / sun-sentinel.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz