Narkotyki ważące około 800 kilogramów dostały się w ręce amerykańskiej straży przybrzeżnej po tym, jak zaplątał się w nie żółw morski.

Kuter amerykańskiej straży przybrzeżnej uratował morskiego żółwia zaplątanego w linkę, do której były przymocowane pakunki z kokainą. Jak się okazało, narkotyki ważyły w sumie 800 kg a ich czarnorynkowa wartość sięgała 50 mln dolarów.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Do zdarzenia doszło na wodach międzynarodowych Pacyfiku 19. listopada br., ale stało się o nim głośno dopiero gdy kuter wrócił w ostatnią sobotę z 68-dniowego patrolu. Kuter brał udział w międzynarodowej akcji Martillo wymierzonej w przemytników narkotyków. Na wodach wschodniego Pacyfiku załoga statku zauważyła coś, co wyglądało jak pływające śmieci i wysłała w tym kierunku łódź, która odkryła żółwia zaplątanego w linkę. Na końcu liczącego ponad 20 metrów sznurka znajdowały się pakunki z zakazanym towarem. Żółwia, który miał znaczące otarcia od linki na szyi i płetwach, udało się uwolnić.

W sumie podczas akcji Martillo udało się przejąć ponad 6 ton narkotyków i zatrzymać 24 przemytników.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński pogranicznik oświadczył się „przemytniczce narkotyków” z Wrocławia [+VIDEO]

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Kresy.pl / Daily Mail / sun-sentinel.com

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz