Czołowi parlamentarzyści amerykańskiej Partii Demokratycznej zdecydowali się na uczczenie w gmachu Kongresu George’a Floyda, który został zabity przez interweniującego policjanta.

W holu budynku Kongresu USA zebrało się w poniedziałek około 20 parlamentarzystów Partii Demokratycznej. Wśród nich była przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i szef frakcji demokratów w Senacie Charles Schumer. By uczcić Floyda, czarnoskórego mieszkańca miasta Minneapolis, który zginął w czasie policyjnej interwencji, politycy zabrali się w holu parlamentu uklękli na jedno kolano. Wykonali gest dość powszechnie wykonywany przez białych obywateli, ale też policjantów, którzy uważają, że należy w ten sposób przeprosić społeczność murzyńską za morderstwo Floyda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Parlamentarzyści Partii Demokratycznej klęczeli przez 8 minut i 46 sekund. To czas przez jaki oskarżony o morderstwo policjant trzymał kolano na szyi Floyda doprowadzając do jego zgonu. Politycy założyli też szaliki używane przez działaczy murzyńskich. „Dla każdego z nas było to dręczące. Wydawało się to nie do zniesienia przez długi czas. Czułem się tak boleśnie, widząc, jak cierpiał ten człowiek i tylu czarnych Amerykanów od tak dawna” – powiedział z kolei Schumer.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Demokraci przygotowali już pakiet projektów ustaw zawiera kilka propozycji członków zespołu parlamentarnego zajmującego się interesami ludności murzyńskiej. Wśród propozycji znajduje się zakaz stosowania przez policjantów ucisku na gardło oraz ustanowienie krajowej bazy danych w celu śledzenia niewłaściwego postępowania policji.

Mimo, że od śmierci Floyda minęły już dwa tygodnie przez USA nadal przetaczają manifestacje przeciwko brutalności policji. W ostatnich dniach doszło do pewnego uspokojenia sytuacji. Protesty przybierają bardziej pokojową formę. W niedzielę liczny marsz miał miejsce w Hollywood w Los Angeles gdzie zgromadziło się około 20 tys. osób.

 

thehill.com/latimes.com/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz