Piraci uprowadzili u wybrzeży Nigerii 11 członków załogi statku „Pomerania Sky”, w tym 8 Polaków. – ustaliło radio RMF FM. Doniesienia radia potwierdziło ministerstwo spraw zagranicznych.

Do porwania kontenerowca pływającego pod liberyjską banderą, który płynął z Angoli do portu Omme w Nigerii, doszło w sobotę około 60 mil morskich od wybrzeża. Porywacze przypłynęli dwiema motorówkami, weszli na statek i sterroryzowali załogę. Tuż przed porwaniem marynarze nadali komunikat o zaistniałej sytuacji.

Wśród uprowadzonych z pokładu „Pomerania Sky” jest ośmiu Polaków, dwóch Filipińczyków i Ukrainiec. Prawdopodobnie nic im się nie stało i są przyzwoicie traktowani.

MSZ początkowo informowało o „możliwym” uprowadzeniu Polaków. Resort polskiej dyplomacji skontaktował się z niemieckim armatorem, by ustalić, czy wśród załogi byli polscy obywatele. Później minister Czaputowicz potwierdził, że porwanych zostało 8 Polaków.

Jak przekazało wcześniej MSZ, ze względu na charakter sprawy resort nie będzie udzielał „w tej chwili” dalszych informacji o tym porwaniu.

Armator statku przekazał RMF FM, że współpracuje z partnerami i lokalnymi władzami w celu jak najszybszego uwolnienia porwanych marynarzy. „Rodziny porwanych są na bieżąco informowane” – zapewnił armator.

Dotychczas nie poinformowano, jakie są żądania piratów, którzy porwali marynarzy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Nigeria: piraci uprowadzili statek z polskimi marynarzami

Kresy.pl / RMF FM / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz