W czwartek Stany Zjednoczone umieściły na czarnej liście osoby, które mają naruszać prawa człowieka w Rosji, Jemenie i na Haiti, w tym szefa Republiki Czeczenii Ramzana Kadyrowa – poinformowała agencja prasowa Reuters.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Reuters, Stany Zjednoczone umieściły Ramzana Kadyrowa, a także obywateli Haiti i Jemenu na czarnej liście, pod zarzutem łamania praw człowieka.

Większość z nich została umieszczona na czarnej liście zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym nr 13818, które zamraża wszelkie aktywa podlegające jurysdykcji Stanów Zjednoczonych i grozi podmiotom spoza Stanów Zjednoczonych umieszczeniem na czarnej liście za prowadzenie interesów z osobami objętymi sankcjami.

Zobacz też: Ramzan Kadyrow otrzymał stopień generała dywizji w Gwardii Rosyjskiej

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Departament Skarbu USA oświadczył, że oprócz Kadyrowa, szefa Republiki Czeczenii, ukarał sześć firm zarejestrowanych w Rosji, a także pięć osób fizycznych blisko powiązanych z Kadyrowem.

Departament zidentyfikował sześć firm jako Absolute Championship Achmat, Achmat MMA, FC Achmat Grozny, Achmat Kadyrov Foundation, Megastroyinvest i Chechen Mineral Waters Ltd. Do osób objętych sankcjami należą Wachit Usmajew, wicepremier Czeczenii, a także Timur Dugazajew, Ziyad Sabsabi, Daniil Vasilievich Martynov i Satish Seemar.

Kadyrow twierdzi, że sankcje nie będą miały wpływu na Czeczenię, dodając, że nie był zaskoczony ani przestraszony karami.

„Ameryka zaczęła walczyć ze sportem, z żonami, dziećmi, organizacjami charytatywnymi, sportowcami, końmi. W historii ludzkości nie było nic bardziej absurdalnego” – napisał Kadyrow na swoim kanale telegram.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Departament Skarbu USA ukarał również trzy osoby na Haiti – Jimmiego Cheriziera, Fednela Moncheriego i Josepha Pierre Richard Duplana – za rzekomy udział w ataku w listopadzie 2018 roku w La Saline, w którym zginęło co najmniej 71 osób, zniszczono ponad 400 domów i co najmniej siedem kobiet zgwałcono.

Departament podał, że umieszcza również na czarnej liście pięć osób powiązanych z kontrolowanymi przez Huti agencjami bezpieczeństwa w Jemenie, które oskarżono o poważne nadużycia wobec ludzi.

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz