W Soczi doszło do spotkania między Władimirem Putinem a Baszarem al-Asadem.

Podczas poniedziałkowego spotkania, Putin  Putin złożył gratulacje Asadowi z powodu „rezultatów, jakie osiąga Syria w walce z ugrupowaniami terrorystycznymi”. Jak dodał, „naród syryjski stopniowo zbliża się do ostatecznego, nieuchronnego rozgromienia terrorystów”. Spotkanie miało charakter konsultacyjny przed środowym spotkaniem z prezydentami Turcji i Iranu. Putin powiedział również, że Rosja proponuje przeprowadzenie spotkania określanego jako „kongres narodów Syrii” i że Asad poparł tę ideę.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Syryjski prezydent stwierdził, że rosyjska operacja w Syrii „przebiega bardzo pomyślnie”, dodając, że „wiele rejonów Syrii zostało wyzwolonych od terrorystów”. „Liczymy na poparcie Rosji, jeśli chodzi o zapewnienie nieingerencji graczy zewnętrznych w proces polityczny i o to, by z zewnątrz jedynie okazywano wsparcie dla procesu, który prowadzić będą sami Syryjczycy” – powiedział Asad.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Asad dodał również, że jest gotów do dialogu „z tymi, którzy rzeczywiście są zainteresowani uregulowaniem politycznym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak Rosji na Państwo Islamskie

W trakcie spotkania, Władimir Putin zapowiedział również, że we wtorek przeprowadzi rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz