W Soczi doszło do spotkania między Władimirem Putinem a Baszarem al-Asadem.

Podczas poniedziałkowego spotkania, Putin  Putin złożył gratulacje Asadowi z powodu „rezultatów, jakie osiąga Syria w walce z ugrupowaniami terrorystycznymi”. Jak dodał, „naród syryjski stopniowo zbliża się do ostatecznego, nieuchronnego rozgromienia terrorystów”. Spotkanie miało charakter konsultacyjny przed środowym spotkaniem z prezydentami Turcji i Iranu. Putin powiedział również, że Rosja proponuje przeprowadzenie spotkania określanego jako „kongres narodów Syrii” i że Asad poparł tę ideę.

Syryjski prezydent stwierdził, że rosyjska operacja w Syrii „przebiega bardzo pomyślnie”, dodając, że „wiele rejonów Syrii zostało wyzwolonych od terrorystów”. „Liczymy na poparcie Rosji, jeśli chodzi o zapewnienie nieingerencji graczy zewnętrznych w proces polityczny i o to, by z zewnątrz jedynie okazywano wsparcie dla procesu, który prowadzić będą sami Syryjczycy” – powiedział Asad.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Asad dodał również, że jest gotów do dialogu „z tymi, którzy rzeczywiście są zainteresowani uregulowaniem politycznym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak Rosji na Państwo Islamskie

W trakcie spotkania, Władimir Putin zapowiedział również, że we wtorek przeprowadzi rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz