W Soczi doszło do spotkania między Władimirem Putinem a Baszarem al-Asadem.

Podczas poniedziałkowego spotkania, Putin  Putin złożył gratulacje Asadowi z powodu „rezultatów, jakie osiąga Syria w walce z ugrupowaniami terrorystycznymi”. Jak dodał, „naród syryjski stopniowo zbliża się do ostatecznego, nieuchronnego rozgromienia terrorystów”. Spotkanie miało charakter konsultacyjny przed środowym spotkaniem z prezydentami Turcji i Iranu. Putin powiedział również, że Rosja proponuje przeprowadzenie spotkania określanego jako „kongres narodów Syrii” i że Asad poparł tę ideę.

Syryjski prezydent stwierdził, że rosyjska operacja w Syrii „przebiega bardzo pomyślnie”, dodając, że „wiele rejonów Syrii zostało wyzwolonych od terrorystów”. „Liczymy na poparcie Rosji, jeśli chodzi o zapewnienie nieingerencji graczy zewnętrznych w proces polityczny i o to, by z zewnątrz jedynie okazywano wsparcie dla procesu, który prowadzić będą sami Syryjczycy” – powiedział Asad.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Asad dodał również, że jest gotów do dialogu „z tymi, którzy rzeczywiście są zainteresowani uregulowaniem politycznym”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak Rosji na Państwo Islamskie

W trakcie spotkania, Władimir Putin zapowiedział również, że we wtorek przeprowadzi rozmowę telefoniczną z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz