Putin oskarżył ukraińskie wojsko o zaminowanie szpitali w Mariupolu

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył ukraińskie wojska o zaminowanie placówek medycznych w Mariupolu – przekazała rosyjska, państwowa agencja prasowa Tass.

Jak przekazała w niedzielę rosyjska, państwowa agencja prasowa Tass, prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył ukraińskie wojska o zaminowanie placówek medycznych w Mariupolu.

Putin był w mieście wraz z wicepremierem Maratem Khusnullinem. Wicepremier przekonywał, że odwiedził szpital zaraz po “wyzwoleniu miasta i był świadkiem”, że uchodźcy żyją, a operacje przeprowadza się w sąsiednich budynkach. „Cały sprzęt medyczny został zaminowany” – zauważył.

„Zwykli ludzie nie zachowują się w ten sposób” – odpowiedział Putin.

Jak przekazała w niedzielę agencja prasowa Reuters, prezydent Władimir Putin złożył niespodziewaną weekendową wizytę w zajętym przez Rosję, zniszczonym Mariupolu, podały rosyjskie państwowe media.

Wizyta nastąpiła po tym, jak Putin udał się na Krym w sobotę z niezapowiedzianą wizytą z okazji dziewiątej rocznicy aneksji półwyspu przez Rosję  i zaledwie dwa dni po tym, jak Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) wydał nakaz aresztowania rosyjskiego przywódcy.

Putin przyleciał helikopterem do Mariupola na “podróż służbową” – podały rosyjskie agencje informacyjne, powołując się na Kreml. Jeździł po kilku dzielnicach miasta, zatrzymując się i rozmawiając z mieszkańcami.

„W szczególności raport dotyczył budowy nowych osiedli mieszkaniowych, obiektów socjalnych i oświatowych, infrastruktury użytkowej i centrów medycznych” – poinformowały służby prasowe Kremla.

Kresy.pl/Tass 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply