Rosyjski prezydent Władimir Putin spotkał się w piątek z urzędnikami rosyjskiego resortu obrony.

Putin mówił m.in o rosyjskim potencjalne odstraszania oraz o równowadze sił w kluczowych miejscach świata. „Dziś nasze siły nuklearne działają na poziomie, który zapewnia wiarygodne strategiczne odstraszanie, ale jednocześnie musimy je dalej rozwijać” – zauważył Putin. Rosyjski prezydent stwierdził, że Rosja ma suwerenne prawo do odpowiedniego reagowania na zagrożenia związane z agresywnym rozwojem infrastruktury wojskowej Stanów Zjednoczonych w Europie.

„Jakakolwiek zmiana w równowadze sił i w uwarunkowaniach militarnych i politycznych na świecie powinna być bardzo uważnie monitorowana, a mianowicie w pobliżu granic Rosji, a także w strategicznie ważnych regionach dla naszego bezpieczeństwa. Dotyczy to Bliskiego Wschodu i Półwyspu Koreańskiego, który jest regionem podatnym na konflikty, a także Europy, w której infrastruktura NATO i USA rozwija się skokowo” – stwierdził Putin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Putin odniósł się również do opublikowanej w poniedziałek Narodowej Strategii Bezpieczeństwa USA, w której Chiny i Rosja są wymienione jako „rywalizujące potęgi”. „Niedawno USA zaprezentowały swoją nową strategię obrony. Posługując się językiem dyplomacji, ma ona charakter ofensywny, a jeśli posłużymy się językiem wojskowym, z pewnością jest ona agresywnya” – zauważył.

Kresy.pl / TASS
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz