Przewodniczący parlamentu Serbii Ivica Dacic i minister obrony oraz spraw wewnętrznych Aleksandar Vulin otrzymali szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi Sputnik V w Belgradzie w Instytucie Wirusologii – przekazał w środę Tass.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, przewodniczący parlamentu Serbii Ivica Dacic i minister obrony oraz spraw wewnętrznych Aleksandar Vulin otrzymali szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi w Belgradzie w Instytucie Wirusologii.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8369.32 PLN    (38.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Po szczepieniu Vulin i Dacic zwrócili się do mediów. „Kwestia szczepień nabiera wymiaru politycznego. Obecnie na całym świecie testuje się około 100 szczepionek. Obecnie świat potrzebuje miliardów szczepionek i są problemy z produkcją. Konieczne jest upewnienie się, że użycie określonej szczepionki nie zmienia się w presję polityczną” – powiedział Dacic, zauważając, że Serbia zaoferowała możliwość szczepień z różnych krajów, w tym z Rosji.

Według Dacicia władze Serbii starają się okazać zaufanie do szczepień. „Chcieliśmy pokazać, że ufamy szczepieniom i dlatego proponujemy ludziom to samo” – powiedział przewodniczący parlamentu. Z kolei Vulin powiedział, że przyjął szczepionkę, ponieważ ufał lekarzom.

Zobacz też: Serbia chce brać udział w produkcji szczepionki Sputnik V

Na początku grudnia prezydent Serbii Aleksandar Vucić poinformował, że do kraju została dostarczona pierwsza partia rosyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi.

„Naszym zadaniem jest zapewnienie szczepionek i pozwolenie ludziom na dokonanie wyboru, ponieważ każda szczepionka, która zostanie oficjalnie zarejestrowana, jest dobra” – powiedział Vucić w wywiadzie dla serbskiej telewizji RTS w czwartek wieczorem. „Mogę przekazać ekskluzywne informacje, mówiąc, że dzisiaj pierwsza partia rosyjskiej szczepionki, 20 dawek, została dostarczona do Serbii” – poinformował Vucić.

Prezydent ogłosił 11 sierpnia, że ​​jest gotowy jako pierwszy przetestować rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi, „kiedy serbscy specjaliści powiedzą, że jest dobra”. 12 listopada powiedział, że jego kraj zgodził się na zakup 1,8 miliona dawek szczepionki Pfizer i negocjuje możliwy zakup szczepionek z Chin i Rosji.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz