Przewodniczący parlamentu Serbii Ivica Dacic i minister obrony oraz spraw wewnętrznych Aleksandar Vulin otrzymali szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi Sputnik V w Belgradzie w Instytucie Wirusologii – przekazał w środę Tass.

Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa Tass, przewodniczący parlamentu Serbii Ivica Dacic i minister obrony oraz spraw wewnętrznych Aleksandar Vulin otrzymali szczepionkę Sputnik V przeciwko koronawirusowi w Belgradzie w Instytucie Wirusologii.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Po szczepieniu Vulin i Dacic zwrócili się do mediów. „Kwestia szczepień nabiera wymiaru politycznego. Obecnie na całym świecie testuje się około 100 szczepionek. Obecnie świat potrzebuje miliardów szczepionek i są problemy z produkcją. Konieczne jest upewnienie się, że użycie określonej szczepionki nie zmienia się w presję polityczną” – powiedział Dacic, zauważając, że Serbia zaoferowała możliwość szczepień z różnych krajów, w tym z Rosji.

Według Dacicia władze Serbii starają się okazać zaufanie do szczepień. „Chcieliśmy pokazać, że ufamy szczepieniom i dlatego proponujemy ludziom to samo” – powiedział przewodniczący parlamentu. Z kolei Vulin powiedział, że przyjął szczepionkę, ponieważ ufał lekarzom.

Zobacz też: Serbia chce brać udział w produkcji szczepionki Sputnik V

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na początku grudnia prezydent Serbii Aleksandar Vucić poinformował, że do kraju została dostarczona pierwsza partia rosyjskiej szczepionki przeciw koronawirusowi.

„Naszym zadaniem jest zapewnienie szczepionek i pozwolenie ludziom na dokonanie wyboru, ponieważ każda szczepionka, która zostanie oficjalnie zarejestrowana, jest dobra” – powiedział Vucić w wywiadzie dla serbskiej telewizji RTS w czwartek wieczorem. „Mogę przekazać ekskluzywne informacje, mówiąc, że dzisiaj pierwsza partia rosyjskiej szczepionki, 20 dawek, została dostarczona do Serbii” – poinformował Vucić.

Prezydent ogłosił 11 sierpnia, że ​​jest gotowy jako pierwszy przetestować rosyjską szczepionkę przeciwko koronawirusowi, „kiedy serbscy specjaliści powiedzą, że jest dobra”. 12 listopada powiedział, że jego kraj zgodził się na zakup 1,8 miliona dawek szczepionki Pfizer i negocjuje możliwy zakup szczepionek z Chin i Rosji.

Kresy.pl/Tass

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz