Przedstawiciel Rosji w grupie negocjującej rozwiązanie konfliktu w Donbasie Borys Gryzłow ocenia, że Ukrainie nie zależy na odzyskaniu regionu.

Gryzłow wyraził wobec rosyjskich dziennikarzy swoją ocenę polityki Kijowa. „Biorąc pod uwagę strategię negocjacyjną, jest widoczne, że ze względów polityki wewnętrznej i zagranicznej, a także ze względów ekonomicznych Ukraina nie potrzebuje Donbasu, a prawdziwą intencją władz ukraińskich jest odrzucenie Donbasu i zamrożenie konfliktu.” – słowa polityka zacytowała agencja informacyjna RIA Nowosti.

Gryzłow uznał, że w takiej sytuacji konieczna jest maksymalna otwartość procesu negocjacyjnego. „Międzynarodowa, a przede wszystkim ukraińska społeczność powinny rozumieć jakie stanowisko zajmuje kijowskie kierownictwo. Ukraina przeszkadza temu ukrywając swoje rzeczywiste stanowisko” – powiedział reprezentant w Trójstronnej Grupie Kontaktowej.

Trójstronna Grupa Kontaktowa powstała na mocy porozumień mińskich z 2014 i 2015 r. określających proces politycznego rozwiązania konfliktu w Donbasie. Gromadzi przedstawicieli Ukrainy, donbaskich separatystów z Doniecka i Ługańska oraz Rosji.

W kwietniu Ukraina wycofała się z udziału w Grupie w kontekście koncentracji rosyjskich sił wojskowych u jej granic, a także oceniając, że Mińsk, wobec prorosyjskiego zwrotu Białorusi, nie jest już dobrym miejscem dla prowadzenia tego rodzaju negocjacji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Kreml: Nie planujemy przyłączenia Donbasu do Rosji

ria.ru/kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz