Odejście prezydenta USA Donalda Trumpa z Białego Domu przyniesie ulgę Palestyńczykom, oświadczył w niedzielę wysłannik prezydenta Palestyny w rozmowie z agencją prasową Anadolu.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Anadolu, przedstawiciel prezydenta Palestyny uważa, że wybór Bidena na urząd prezydenta przyniesie Palestyńczykom ulgę.

Nabil Shaath, specjalny wysłannik prezydenta Palestyny Mahmouda Abbasa, powiedział agencji, że administracja Trumpa była najgorsza dla Palestyńczyków. „Dla nas pozbycie się Trumpa to zysk. Jednak nie spodziewamy się zasadniczej zmiany strategicznej w podejściu Ameryki do sprawy palestyńskiej” – oświadczył.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6604 PLN    (30.01%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Mustafa Barghouti, sekretarz generalny Palestyńskiej Inicjatywy Narodowej, wyraził zadowolenie z wyników wyborów w USA i powiedział, że Trump był najgorszym amerykańskim prezydentem, z jaką cywilizacja musiała się spotkać.

„Trump zrujnował stosunki międzynarodowe i politykę. Tak zwany „Deal of the Century” był najgorszą rzeczą, jaką zrobił wobec Palestyńczyków” – poinformował.

Wcześniej informowaliśmy, że były szef saudyjskich służb wywiadowczych uważa, że Palestyńczycy nie powinni pokładać dużych nadziei w prezydenturze Joe Bidena.

Przemawiając na forum w Bejrucie w Abu-Dabi, Al-Faisal powiedział, że Biden nie anuluje środków podjętych przez Trumpa na rzecz Izraela, takich jak uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i suwerenność Izraela nad Wzgórzami Golan.

„Myślę, że jeśli Biden zostanie prezydentem, nie wycofa się z Porozumień Abrahama”, powiedział odnosząc się do izraelskich umów normalizacyjnych ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem.

Podkreślił: „Martwi mnie to, że palestyńscy bracia i przyjaciele byliby rozczarowani, gdyby myśleli, że Biden różni się od Trumpa”.

Jednocześnie Al-Faisal podkreślił, że największa różnica między Demokratą i Republikaninem to obietnica Bidena, że zmieni politykę Trumpa dotyczącą wycofania się USA z porozumienia nuklearnego z Iranem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak poinformowaliśmy na naszym portalu, w niedzielę rano przy pomocy mediów społecznościowych, premier Izraela Benjamin Netanjahu pogratulował Joe Bidenowi i Kamali Harris zwycięstwa w wyborach prezydenckich,

„Gratulacje dla Joe Bidena i Kamali Harris. Joe, od prawie 40 lat mamy długie i ciepłe relacje osobiste i znam cię jako wielkiego przyjaciela Izraela. Z niecierpliwością czekam na współpracę z wami w celu dalszego wzmocnienia specjalnego sojuszu między Stanami Zjednoczonymi a Izraelem” – napisał na Twitterze.

Kresy.pl/Anadolu

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz