W sobotę w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, odbyły się protesty przeciwników wprowadzania obostrzeń epidemiologicznych. Manifestujący nie zakrywali ust i nosa, nie zachowywali także dystansu społecznego.

W Warszawie manifestacja odbyła się pod hasłem „Marszu Wolności”. Protestujący zebrali się na Placu Zamkowym. Uczestnicy trzymali transparenty z napisami „Zakończyć plandemię”, „Game over” (ang. gra zakończona), „PiS-owska zaraza”. Manifestanci nie zakrywali ust i nosa, nie zachowywali także dystansu społecznego – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Marsz w Warszawie rozpoczął się o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym. W południe zgromadziło się tam około 100 osób. Wśród protestujących był poseł Konfederacji Grzegorz Braun oraz były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Uczestnicy ruszyli Podwalem, ul. Długą, pl. Krasińskich, Miodową i Senatorską, na pl. Bankowy.

Zgromadzenia tego typu zapowiadane były także w 50 innych miastach Polski, m.in. we Wrocławiu, w Zielonej Górze, Lublinie, Szczecinie, Gdańsku.

„Nie damy się zastraszyć. Jesteśmy wolnymi ludźmi” – mówiła jedna z liderek protestów Justyna Socha. Wyrażała opinię, że nie istnieją naukowe dowody na istnienie pandemii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Od soboty (10.10.20) w całym kraju obowiązuje „strefa żółta” (z wyjątkiem regionów, w których obowiązuje „strefa czerwona”).

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powrót „godziny dla seniorów” w sklepach, aptekach i drogeriach.

„Dążymy do ustabilizowania sytuacji, aby dynamika wzrostu zachorowań była malejąca” – podkreślił szef rządu.

W czasie sobotniej konferencji prasowej premier został także zapytany, czy istnieje możliwość powrotu do nauki zdalnej. „Na dzień dzisiejszy 98 proc. szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym i tylko niewielki ich procent funkcjonuje w systemie zdalnym, albo hybrydowym” – odpowiedział szef rządu. „Na dzisiaj nie widzimy konieczności wprowadzenia obowiązku nauki w trybie zdalnym” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Resort zdrowia poinformował w sobotę o 5300 nowych przypadkach zakażenia, które zostały potwierdzone w czasie ostatniej doby. W samej Warszawie odnotowano 409 nowych zakażeń, w Łodzi – 150, w Krakowie – 130, w Gdańsku – 82, w Poznaniu – 78. „Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób” – dodano w komunikacie.

Zobacz także: Koronawirus na Jasnej Górze – 25 zakonników zarażonych

pap / facebook.com / polsatnews.pl / twitter.com / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz