W dalszym ciągu na dobowy bilans koronawirusa w dużej mierze rzutują miasta; w Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza – oświadczył w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o kolejnych 5300 zakażeniach koronawirusem.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podkreślił w sobotę, że na notowane w ostatnim czasie wzrosty liczby zakażonych nadal mają wpływ duże miasta. „W Warszawie odnotowywana jest połowa zakażeń z całego Mazowsza” – zaznaczył Andrusiewicz. Resort zdrowia poinformował w sobotę o 5300 nowych przypadkach zakażenia, które zostały potwierdzone w czasie ostatniej doby. W samej Warszawie odnotowano 409 nowych zakażeń, w Łodzi – 150, w Krakowie – 130, w Gdańsku – 82, w Poznaniu – 78. „Z powodu COVID-19 zmarły 4 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 49 osób” – dodano w komunikacie.

„Nie mamy dużych ognisk, zakażenia są rozproszone” – oświadczył rzecznik.

Zaapelował o przestrzeganie obostrzeń, które zostały ponownie wprowadzone.

„Bądźmy odpowiedzialni za siebie i innych. Nie czekajmy na interwencję policji. Dbajmy o bezpieczeństwo innych zasłaniając nos i usta” – dodał.

Od początku pandemii potwierdzono w Polsce zakażenie koronawirusem u 121 638 osób. Z powodu choroby COVID-19 w kraju zmarło 2 972 osób. 78 982 osób wyzdrowiało.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Koronawirus na Jasnej Górze – 25 zakonników zarażonych

Od soboty (10.10) w całym kraju przywrócony został obowiązek zakrywania ust i nosa. Na terenie całego kraju została także ustanowiona „strefa żółta”.

Przeczytaj o nowych obostrzeniach

pap / twitter.com / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz