Według informacji medialnych, śledczy wystąpili do sądu z wnioskiem o więzienie dla byłego posła Przemysława Wiplera. Chodzi o brak opublikowania przeprosin pod adresem policjantów za incydent przed warszawskim klubem Enklawa sprzed trzech lat.

Mimo, że Wipler tłumaczył, iż to on został pobity przez stołecznych policjantów w trakcie interwencji, sąd nie dał wiary jego wyjaśnieniom. Były poseł był wówczas pod wpływem alkoholu. Zgodnie z wyrokiem sądu, polityk partii „Wolność” miał zapłacić 10 tys. zł grzywny za naruszenie nietykalności i znieważenie funkcjonariuszy. Miał ich też przeprosić na łamach magazynu „Policja 997”. Ponadto, otrzymał karę 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

Jednak okazało się, że do tej pory Wipler co prawda uiścił grzywnę i pokrył koszty sądowe, ale nie ukazały się zasądzone przeprosiny. Termin ich publikacji minął 18 listopada.

– W związku z brakiem przeprosin złożyliśmy do sądu wniosek o zarządzenie wykonania kary, czyli pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy– powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Michał Dziekański, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wipler tłumaczy, że przeprosiny miał zamieścić jego prawnik, a on sam nie miał pojęcie, że nie zostało to zrobione. Mecenas Krzysztof Wąsowski przyznaje, że z jego strony doszło „pewnego opóźnienia”. Jego zdaniem reakcja prokuratury jest jednak przesadzona i zbyt nerwowa. Zapowiada, że przeprosiny niebawem zostaną opublikowane.

Se.pl / wp.pl / Kresy.pl

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • kojoto
    kojoto :

    Albo nie widziałeś nagrania i w ogóle nie masz tak naprawdę pojęcia o co w tej sprawie chodzi, albo jeśli widziałeś to PiSołaki wypiły ci mózg 🙂 Mam nadzieję, że to pierwsze. Czy jak ktoś wypije piwo, a nawet dwa to jest napruty? Ci policjanci zachowali się skrajnie nieprofesjonalnie. Już na początku nagrania widać jak policjant uderza pałką kolesia bez powodu, potem wychodzi \Wipler i podchodzi do Policjantów i to on zostaje zaatakowany, odchodzi kilka kroków i się na niego rzucają. Zanim się wypowiesz przeanalizuj dostępny materiał.

    • czas_przebudzenia
     czas_przebudzenia :

     Podobno 80% absolwentów szkoły policji w Szczytnie ma pochodzenia ukraińskie i cała ta szkoła policji przejęta jest przez Ukraińców. Władze polskie oficjalnie nie ustosunkowują się do takich zarzutów, bo realnie … nie ma takich władz. A to mogłoby tłumaczyć agresję niby-policjantów wobec Wiplera, wobec uczestników Marszu Niepodległości 2011, wobec uczestników marszu przeciw multi-kulti w Koszalinie. Przypomnę, że zanim targowiczanie-zdrajcy pogrążyli Polskę, to w czasie insurekcji kościuszkowskiej powieszono większość czołowych przywódców konfederacji targowickiej (zdrajcy zostali skazani na śmierć i powieszeni).