Sprawa dotyczy komentarzy jakie pojawiły się na grupie KOD na FB po incydencie z prezydencką limuzyną

O komentarzach pisaliśmyw sobotę. Teraz zajmie się nimi prokuratura. Zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa przyszło od osoby prywatnej. Sprawa zostanie przekazana jednej z prokuratur rejonowych.

Wśród komentarzy znalazły się takie jak: „Życzę mu śmierci w męczarniach,” „Czekamy na replay.” Kierownictwo KOD odcięło się od tych komentarzy, twierdząc że nie były one pisane na ich grupie na Facebooku.

kresy.pl / rp.pl

11 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. krok
  krok :

  Wiadomo, że to zwolennicy PO i KOD, lecz życzyć komuś śmierci moim zdaniem nie powinno być karalne. Ścigane powinny być groźby, a życzenie, wiara w spełnienie życzenia, nie spełnia znamion groźby karalnej, czy innego przestępstwa. Równie dobrze można karać, za słowa, które były kiedyś dobrodziejstwem, a dzisiaj niekoniecznie np: „Niech ci Pan Bóg, w tłustych dzieciach wynagrodzi”. Ściganie za życzenia, to zbyt daleka ingerencja w wolność wypowiedzi. Ale, już samo obrażanie prezydenta w sposób uważany powszechnie za obraźliwy, powinno być w jakiś sposób ścigane. Ciężko będzie większość tych wpisów podpiąć, pod podżeganie do nienawiści. Moim zdaniem „ścignąć” kilkoro KODowców, ukarać dla przykładu, żeby innych już nie korciło. Resztę zignorować, bo to najlepszy sposób na takich „polaków” .

  • krok
   krok :

   Hejtstop działa tylko w jedną stronę. Lewaków, wrogów Polski, nie ścigają. Ta strona została rozwinięta za Kopaczowej i na jej polecenie. Dla mnie wszyscy odpowiedzialni za tą stronę powinni odpowiedzieć za zdradę Narodu Polskiego. Czarę goryczy przelał „szczerbiec” uważany za jeden z naszych historycznych symboli, dumy i siły Narodu Polskiego. Na stronie hejtstop oficjalnie uznawany za symbol nienawiści, na równi z hitlerowską swastyką.

 2. leszek1
  leszek1 :

  Obrzucanie obelgami Prezydenta Rzeczypospolitej Polski powinno byc surowo karane. To samo z profanacja symboli Rzeczypospolitej. Bardzo sie ciesze, ze wreszcie nastapi kres bezkarnosci wyzwisk i potwarzy. Czekam na skazanie osobnika ktory wtykal polskie choragiewki w psie gowna. Czekam na proces osobnika, ktory sprofanowal symbol Rzeczypospolitej przyprawiajac kacze lapy do polskiego orla. Trzeba rozwydrzonych plugawcow wreszcie nauczyc szacunku do wartosci nadrzednych. Publiczne i bez zadnego powodu ktos zyczy komus smierci w meczarniach. Jest to wyrazny i grozny objaw niebezpiecznej dla otoczenia choroby psychicznej. Tego czlowieka trzeba natychmiast skierowac na badania psychiatryczne i odizolowac od spoleczenstwa. Takie zyczenia to nie sa zarty.

 3. malkontent
  malkontent :

  Z ostatniej chwili. Jakiś dzieciak w szkolnej ubikacji napisał Andrzej Dupa i grono pedagogiczne na czele z dyrektorką rozszyfrowały , że z pewnościa chodzi wiadomo o najważniejsza osobę, Afera , dochodzenie, kolejne dzieci stadami przesłuchiwane, policja i szukanie sprawcy, na razie nie ma sukcesu :-((( a najgorsze, że napis nie daje sie zmyć ;-(((( może trzeba będzie wymienić drzwi???
  Paranoja prześciga się z wzorcami z wczesnego komunizmu ;-((((