Belgijski artysta, który projektuje kolekcję odzieży z symboliką unijną chciałby, aby ta była noszona tak chętnie jak te z flagą amerykańską i brytyjską.

Senne Dehandschutter, pochodzący z Belgii filmowiec, projektuje pierwszą unijną odzież „patriotyczną”. Artysta chciałby, aby dzięki temu symbol Unii Europejskiej ma na stałe trafił do światowej popkultury.

Dehandschutter stwierdził w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że jego pomysł jest innowacyjny. Kiedy chodziłem po sklepach, nie zauważyłem niczego takiego. Pomyślałem: czemu by tego nie zrobić samemu? Prawdziwa moda zawierająca europejską flagę jeszcze nie istnieje – tłumaczy artysta.

ZOBACZ KOSZULKĘ KOMPANII KRESOWEJ: SEMPER FIDELIS TIBI POLONIAE – Złota

Belg aby stworzyć kolekcję przeprowadza zbiórkę funduszy. Do tej pory zebrał około 40 tys. euro. Według filmowca projekt odzieży unijnej nie jest nastawiony na zysk, ale jest tworzona jedynie dla idei. Chce on w ten sposób wyrazić przywiązanie do wartości Unii Europejskiej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Dehandschutter zamieścił w serwisie Facebook wizualizacje powstającej kolekcji unijnej odzieży „patriotycznej”:

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz