Prezydent Duda zapowiedział podpisanie zakazu aborcji eugenicznej

W wywiadzie udzielonemu Gościowi Niedzielnemu prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeżeli przez Sejm przejdzie obywatelski projekt zakazu aborcji eugenicznej, podpisze ustawę.

W niedługim czasie do Sejmu ma trafić projekt obywatelski, zakładający wprowadzenie zakazu aborcji eugenicznej – przerywania ciąży z powodu nieuleczalnej choroby płodu. W wywiadzie jaki prezydent Andrzej Duda udzielił „Gościowi Niedzielnemu” zapowiedział on, że podpisze ustawę, jeżeli przejdzie ona przez parlament.

Andrzej Duda dodał, że te dzieci, jeśli uda im się przeżyć, są bardzo szczęśliwe. Zaznaczył również, że to są wspaniali ludzie, którzy swoim życiem mogą zrobić wiele dobrego. Zdaniem prezydenta polskie prawo dotyczące aborcji jest nie do zaakceptowania.

ZOBACZ TAKŻE: Aborcja eugeniczna zostanie wreszcie zdelegalizowana? Episkopat popiera projekt obywatelski

Podczas tego samego wywiadu prezydent Duda zdementował pogłoski na temat rzekomego zakładania przez niego własnej partii. Absolutnie nie zamierzam tego robić, nawet o tym nie myślę. Chcę jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki prezydenckie – oświadczyła głowa państwa.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Andrzej Duda odniósł się również, do konfliktu z Prawem i Sprawiedliwością, który miał wybuchnąć po zawetowaniu ustaw o SN i KRS. Prezydent przypomniał również, że posłowie nie przeprowadzili z nim konsultacji na temat projektów ustaw. Wbił również szpilę w Zbigniewa Ziobro, dodając że po zawetowaniu ustaw najostrzej krytykowali go politycy, którzy w 2011 roku dokonali rozłamu w PiS.

Co do samych wet – nie jestem szczęśliwy, że musiało do nich dojść. To była trudna decyzja, poprzedzona wielogodzinnymi analizami prawnymi ustaw – tłumaczył Andrzej Duda.

Kresy.pl / wprost.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Kojoto
    Kojoto :

    Maliniak… policz sobie ile dzieci zamordowano od czasu objęcia przez ciebie urzedu do tej pory i ile jeszcze zamordują do ewentualnego wejścia ustawy w życie (jeśli przejdzie przez zakłamany sejm), masz krew tych dzieci na rękach, bo obiecałeś się zająć ta sprawą jeszcze w czasie kampani… palcem nie kiwnąłeś dwujęzyczny gadzie.