Andrzej Duda wziął udział w konferencji GLOBSEC 2017 w Bratysławie.

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Bratysławie, że Polska jest gotowa na zwiększenie swojej obecności militarnej w Afganistanie i w Iraku. – To jest nasz wkład w budowę sfery bezpieczeństwa i pokoju. Gdy będzie wspólna decyzja państw NATO, my jesteśmy gotowi tę swoją kontrybucję zwiększyć – podkreślił Duda.

Według niego na szczycie NATO w czwartek nie było mowy o konkretnych liczbach. – Była ogólna deklaracja jako że zapadła decyzja, że Sojusz Północnoatlantycki jako całość wchodzi do Globalnej Koalicji przeciwko Daesz – mówił prezydent.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Duda powiedział, że „jesteśmy gotowi w ramach koalicji antyterrorystycznej do zwiększenia swojej aktywności, gdyby taka była decyzja państw Sojuszu Północnoatlantyckiego”. Polska gotowa zwiększyć obecność w miejscach, gdzie już dzisiaj są polscy żołnierze, czyli Afganistanie i Iraku, wskazał prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef MON: chcemy zwiększyć misję w Iraku 

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Sun Escobar
    Sun Escobar :

    Panie Duda, wstyd i hańba. Ci żołnierze, którzy coś umieli, byli na wielu „pokojowych misjach” są już na emeryturach, szuka Pan mięsa armatniego ? Z pewnością na nowej misji ją Pan znajdzie wśród młodych, niedoświadczonych polskich żołnierzy. A czy Naród to zapomni ? Na to bym nie liczył.