Andrzej Duda wziął udział w konferencji GLOBSEC 2017 w Bratysławie.

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Bratysławie, że Polska jest gotowa na zwiększenie swojej obecności militarnej w Afganistanie i w Iraku. – To jest nasz wkład w budowę sfery bezpieczeństwa i pokoju. Gdy będzie wspólna decyzja państw NATO, my jesteśmy gotowi tę swoją kontrybucję zwiększyć – podkreślił Duda.Według niego na szczycie NATO w czwartek nie było mowy o konkretnych liczbach. – Była ogólna deklaracja jako że zapadła decyzja, że Sojusz Północnoatlantycki jako całość wchodzi do Globalnej Koalicji przeciwko Daesz – mówił prezydent.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Duda powiedział, że „jesteśmy gotowi w ramach koalicji antyterrorystycznej do zwiększenia swojej aktywności, gdyby taka była decyzja państw Sojuszu Północnoatlantyckiego”. Polska gotowa zwiększyć obecność w miejscach, gdzie już dzisiaj są polscy żołnierze, czyli Afganistanie i Iraku, wskazał prezydent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szef MON: chcemy zwiększyć misję w Iraku 

Kresy.pl / Rzeczpospolita

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Sun Escobar
    Sun Escobar :

    Panie Duda, wstyd i hańba. Ci żołnierze, którzy coś umieli, byli na wielu „pokojowych misjach” są już na emeryturach, szuka Pan mięsa armatniego ? Z pewnością na nowej misji ją Pan znajdzie wśród młodych, niedoświadczonych polskich żołnierzy. A czy Naród to zapomni ? Na to bym nie liczył.