Milos Zeman przyznał, że przyłączenie Krymu do Ukrainy dokonane przez Nikitę Chruszczowa było błędem.

Zeman dodał jednocześnie że przyłączenie półwyspu krymskiego do Rosji było pogwałceniem międzynarodowych umów, które gwarantowały Ukrainie nienaruszalność teryrorialną. Milos Zeman nazwał decyzję, radzieckiego przywódcy Nikity Chruszczowa, z 1954 roku, a dotyczącą przekazania Krymu Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Radzieckiej, „niewybaczalne głupstwem”. Według czeskiego prezydenta „wielu światowych polityków podziela tę opinię„, jednak nie powiedział o których politykach myślał.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Czeska Informacyjna Służba Bezpieczeństwa: rosyjski wywiad prowadzi wojnę informacyjną w Czechach

Milos Zeman często wypowiada się pozytywnie o Rosji oraz krytykuje sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję. Był jedynym przywódcą z Zachodu obecynym w maju 2015 w Moskwy obchodach zakończenia II wojny światowej.

kresy.pl / onet.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    algirdaitis :

    No i prezydent Czech powiedzial, to co kazdy normalny, dobrze wyksztalcony czlowiek wie. Krym zdobyli na Tatarach Rosjanie wiec byl i jest rosyjski. Ukraincy dostali ten Krym w jubileusz 300 lat ich zdrady wobec Polski i Litwy, jako nagrode za to ich zdrade wobec nas. Wiec, jak Ukraincy juz nie chca byc z Rosja, musza ten Krym oddac. Wiec Krym nie moze juz wrocic do Ukrainy. Zeman ma 100% racji. Od poczatku tak mowilem. Teraz czas, zeby do Polski wrocily Lwow, Stanislawow, Tarnopol, Zytomierz i Kamieniec Podolski. No i jeszcze inne tereny do Wegier, Slowacji i Rumunii. Moze wtedy te tepe neobanderowskie glowy ochlona. Beda mieli malutki kraich, wiec niech sie tam kisza neobandery same.