Prezydent Czech Miloš Zeman odpowiedział na list naukowców domagających się od społeczeństwa czeskiego by przyjmowało imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

Manifest opatrzony hasłem „Naukowcy wobec strachu i obojętności” podpisało ponad 3 tys. młodych pracowników naukowych. Skrytykowali w swoim liście władze Czech i same czeskie społeczeństwo za nietolerancję, wyrażającą sie według nich w sprzeciwie wobec przyjmowania nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.

W czasie konferencji prasowej na Hradczanach Zeman zaproponował by sygnatariusze manifestu udowodnili „szczerość intencji”. Niech każdy z nich przyjmie po jednym imigrancie w swoim domu – zaproponował prezydent Czech. Zdecydowanie odrzucił oskarżenia o ksenofobię wobec swojego narodu przypominając, że w Czechach już żyje pół miliona cudzoziemców. List uznał za „pogłębianie przepaści” między „wiekszością społeczeństwa i ludźmi, którzy uważają się za elitę”. „W pełni popieram opinię czeskiego rządu, który odrzuca obowiązkowe kontyngenty [imigrantów]”, które państwom Unia Europejska chce narzucić poszczególnym państwom – zaznaczył.

zpravy.idnes.cz/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  mis_uszatek :

  Oj chyba wyśle paczkowe z butelką krajowej czystej temu panu. Jeszcze ciekawsza jest akcja na Islandii gdzie jak tubylcy dowiedzieli się że przypadnie im TYLKO 50 uchodźców to założyli grupę na fejsie (10 tys luda), że są chętni ich do swoich domów przyjmować. Co najśmieszniejsze z tych oni piszą o przyjmowania pojedynczych sierot czy osób. Kompletnie nie rozumieją że tu walą wielodzietne poligaminje rodziny.

  • Avatar
   mazowszanin :

   Odpowie: „Ja, jako polityk, a także Wasz prezydent, ten co wywalczył Wam wolność i pogruchotał Związek Radziecki, bardzo chętnie przyjmie jakiegoś murzyna do bycia kamerdynerem i drugiego do podlewania trawnika w domu na Polanki. Zawsze po cichu o tym marzyłem. Nawet jak spaliśmy z Geremkiem i Mazowieckim na styropianie we stoczni i gdy braliśmy byka za rogi w Magdalence. Może też być i nawet jakaś fajna Arabka do wachlowania (pewnie Danusia się zgodzi, wszak mamy gorące lato, ale byleby była bez dzieci bo ją już teraz strasznie wszystko meczy, nawet i wrzaski). Nie widzę nic w tym złego jak by byli u nas emigranci, byle tylko byli to chrześcijanie albo tacy, co dadzą się ochrzcić (zatwardziałego ateisty nie ścierpię). Wiem co mówię, przecież obaliłem komunę”.

   Rzeczony trawnik
   http://wikimapia.org/1724329/pl/Rezydencja-Lecha-Wa%C5%82%C4%99sy

   Teraz jasny jest cel wyjazdu do Afryki?

   😉