Prezes konserwatywnego Instytutu Ordo Iuris, mecenas Jerzy Kwaśniewski, przypomniał o postawie rządu kierowanego przez Beatę Szydło wobec kwestii ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Kwaśniewski odniósł się do rezygnacji Beaty Szydło ze stanowiska prezesa rady ministrów na Twitterze.

W październiku 2016 roku Sejm zdominowany przez PiS odrzucił projekt „Stop Aborcji”. Po odrzuceniu projektu ustawy, premier Beata Szydło zaprezentowała zobowiązania rządu w sprawie obrony życia: program wsparcia dla rodzin i matek, które zdecydują się na urodzenie dzieci z tzw. trudnych ciąż; program wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawnych, program wsparcia dla kobiet, które donoszą trudne ciążę; zabezpieczanie środków w budżecie na realizację programów i kompleksową akcję informacyjna wspierająca i promująca ochronę życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Inicjatywa obywatelska „Zatrzymaj Aborcję” zebrała 830 tys. podpisów. Projekt już w Sejmie

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz