Niemcy za ścisłą współpracą z nowym polskim premierem

Rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert podkreślił, że Berlin będzie chce ściśle współpracować z premierem Mateuszem Morawieckim.

Podczas piątkowego, cotygodniowego spotkania z dziennikarzami Seibert oświadczył: Przyjęliśmy do wiadomości wczorajszą dymisję premier Szydło, czy raczej jej zapowiedź. To wydarzenie w polityce wewnętrznej w sąsiednim kraju, którego nie chcę komentować.

Rzecznik niemieckiego rządu dodał jednak: jesteśmy bardzo zainteresowani bliską, nacechowaną zaufaniem współpracą z Polską, która jest naszym przyjacielem, sąsiadem i partnerem.

CZYTAJ TAKŻE: Beata Szydło rezygnuje, nowym premierem Mateusz Morawiecki

Seibert dodał, że współpracę z dotychczasowym premierem już była „bliska”. Rzecznik przypomniał, że w tym roku kanclerz Merkel dwukrotnie spotkała się z Szydło: podczas Targów w Hanowerze, a także w trakcie wizyty w Warszawie w lutym. Jesteśmy przekonani, że także z nowym szefem rządu będziemy blisko współpracować – oświadczył.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rzecznik podkreślił przy tym, że nie będzie oceniać stosunków polsko-niemieckich w minionych dwóch latach. Dodał, że w ich trakcie zawsze istniała możliwość otwartej wymiany zdań, tak na tematy łączące oba kraje, jak i te oceniane, przede wszystkim przez Komisję Europejską, krytycznie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Winnicki: Morawiecki jako premier to zdecydowanie zmiana na gorsze

Nominacji na stanowiska premiera pogratulowała Morawieckiemu także Komisja Europejska. Rzecznik KE Margaritis Schinas oświadczył: Komisja Europejska gratuluje panu Morawieckiemu nominacji na stanowisko premiera Polski. Oczekujemy na współpracę z nim i jego rządem w przyszłości, gdy zakończy się już proces konstytucyjny.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz