Beata Szydło rezygnuje, nowym premierem Mateusz Morawiecki

O rezygnacji Beaty Szydło poinformowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Nowym premierem ma zostać Mateusz Morawiecki.

Decyzję o zmianie na stanowisku premiera zatwierdził Komitet Polityczny PiS. Po zakończeniu jego posiedzenia z konferencją wystąpiła rzeczniczka PiS Beata Mazurek. To ona poinformowała o rezygnacji Beaty Szydło ze stanowiska premiera rządu. Nowym premierem zostanie dotychczasowy wicepremier i minister rozwoju oraz finansów Mateusz Morawiecki.

Mazurek powiedziała, że premier Szydło wykazała się ogromną determinacją i pracowitością. Zaznaczyła jednak, że przed PiS stoją teraz inne zadania, które wymagają zmiany nie tylko ministrów, ale także kierownictwa rządów. Ogłosiła także, że osobą desygnowaną na premiera będzie Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE: Premier: może do czwartku mnie nie odwołają

Według nieoficjalnych informacji do jakich dotarła Polska Agencja Prasowa, Beata Szydło ma zostać wicepremierem w rządzie Morawieckiego.

Również według nieoficjalnych informacji, jutro po sejmowych głosowaniach może dojść do desygnowania Morawieckiego przez prezydenta na premiera, zaś na początku przyszłego tygodnia – zaprzysiężenie nowego rządu.

Na razie nie ujawniono innych zmian w rządzie.

Kresy.pl / onet.pl / rmf24.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Teraz mateuszek pójdzie va banque; będzie jeszcze bardziej pracować ze swoimi umiłowanymi bandero-ukrami na PKB, ogólny dobrobyt, wzrost gosp. itp, którego jakoś w kieszeni nie widać. Sytuacja spowodowana masowym napływem ukrów już jest dramatyczna, a sprowadzanie tego tałatajstwa na jeszcze większą skalę niż dotychczas przyniesie opłakane skutki nie tylko dla naszej gospodarki.