Premier Walonii, socjalista Paul Magnette stwierdził: Po Brexicie potrzebujemy Polexitu, Hongrexitu, Rumexitu i Bulgexitu.

Premier Magnette stwierdził: Powinniśmy prowadzić twarde negocjacje z Wielką Brytanią, tak aby kraje Europy Środkowej i Wschodniej, a może nawet Dania i Szwecja, które rozważają zawieranie bilateralnych umów, m.in. handlowych z USA, zastanowiły się czy nie byłoby lepiej gdyby po prostu opuściły UE.Zdaniem szefa walońskiego rządu Unia Europejska rozpada się na naszych oczach, a coraz więcej krajów w UE jest rządzonych przez wariatów.

CZYTAJ TAKŻE:
CETA może zostać zablokowane z powodu sprzeciwu Walonii – autonomicznego regionu Belgii

W opinii Magnette’a Unia nie jest w stanie stworzyć wspólnej armii europejskiej, ani prowadzić wspólnej polityki bezpieczeństwa i obrony. Zauważył: Bez Wielkiej Brytanii Europa obrony to Francja, a to chyba nie wystarczy.Waloński premier uważa także, że Unia powinna zainteresować się w większym stopniu krajami Maghrebu i Afryki i to z nimi zawierać kolejne umowy, m.in. w związku z kryzysem imigracyjnym. Stwierdził też, że uważająca się za unijny rząd, Komisja Europejska jest nieudolna. Ocenił: Wtrąca się do wewnętrznych spraw krajów członkowskich, ale nie potrafi rozwiązać kryzysu uchodźczego ani problemu oszustw podatkowych na dużą skalę.Jego zdaniem tacy ludzie jak szef europejskich Liberałów w PE Guy Verhofstadt niczego nie rozumieją. (…)Wydaje im się, że zmieniając instytucje zmienią świat. Ale tak się nie da. Ci ludzie są zupełnie oderwani od rzeczywistości.

kresy.pl / wpolityce.pl

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. costner
  costner :

  walonia? nie wiem, co to jest więc sprawdziłem w necie i okazało się, że to jakaś część „belgii”, ale pozostaje pytanie co to jest belgia? to małe państewko koło francji; więc z małego państewka, jeszcze mniejszej jego części ktoś tam coś proponuje, a co proponuje? żeby eu środkowa się usamodzielniła; czy opowiada głupoty? nie? myślę, że dobrze mówi, lepiej będzie jak się eu środkowa usamodzielni; a czy już teraz? może być troszkę później; niech jeszcze troszkę ludzi, którzy chcą pracować w ue,niech sobie jdą; ale niedługo, to co ten walon mówi, to jak najbardziej ok;

 2. azar
  azar :

  Popieram, niech sobie stworzą swoją starą Unię, niech sobie sprowadzają następne miliony muslimów i niech w tym islamskim gównie w końcu utoną i niech się w końcu odpierd..lą od nas. Mogą zabrać do siebie od nas swoje KODowskie pieski z PO i N. by się ubogacali nawzajem w ukochanel liberalno-lewackiej demokracji póki islam ich nie zje.
  My sobie poszerzymy V4 o tę europę środkowo-wschodnią może nawet Wańkę Łukaszenko włączymy a zachód mając u nas swoje fabryki i tak muszą z nami mieć układ o wolnym handlu bo na swoje produkty ceł nie będą przecież stosować. Oni są także uzależnieni od nas jak my od nich. A Fabryk swoich do Afryki przecież nie przeniosą. Muslimy tam czy u nich w krajach będą im tam tak pracować jak my??? hahahhaha. Tak więc to będzie idealne rozwiązanie dla nas wszystkich. Obawiam się tylko, że Polska wyjdzie najgorzej w naszej grupie jako rusofobiczny kraj. Tak więc wszyscy z naszej grupy będą handlować z Rosją tylko oczywiście nie my i zapewne Litwa. Ale to nam PiS jak i poprzednio POpaprańce załatwili.

 3. gan
  gan :

  Gratuluję poczucia humoru! Dawno się tak nie śmiałem! Jeśli dureń – socjalista nie ogarnia logiki własnego wywodu, to niech za aksjomat przyjmie to, co sam tow. Lenin mówił, że „rewolucja proletariacka – by wygrać – musi być krwawa i objąć cały świat”.

  • syotroll
   syotroll :

   Dostrzega odmienność interesów Starej Unii i Krajów Środkowoeuropejskich więc oczywiście według ciebie to „debil”. Oczywiście Stara Unia MUSI być lojalna wobec nas, za to ze się do niej przyłączyliśmy, a my wobec nich nie bo nie leży to w naszym interesie – co nie ? I Kto tu jest „lewakiem” banderacwelu.