Premier Ukrainy: Chcę się spotkać z szefem polskiego rządu

Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman powiedział, że chce spotkania z polskim odpowiednikiem. Stwierdził również, że historię trzeba zostawić historykom.

Hrojsman powiedział w rozmowie z dziennikarzem RMF FM, że zależy mu na spotkaniu z premierem Morawieckim i od pewnego czasu trwają ustalenia kiedy i gdzie mogłoby do niego dojść. Na chwilę obecną nie wyznaczono konkretnej daty.

Premier Ukrainy dodał, że relacje polsko-ukraińskie pozostają całkiem bliskie, jednak ostatnio poruszane są głównie tematy historyczne, które mogą być używane do dzielenia obu krajów.

CZYTAJ TAKŻE: Rozmowa premierów Polski i Ukrainy. Hrojsman zaprosił Morawieckiego do Kijowa

Chciałbym, by nasze stosunki zaczęły się wzmacniać i zrobię w tej sprawie wszystko. Uważam, że historię powinniśmy zostawić historykom – powiedział Hrojsman.

Z przeszłości należy wyciągać wnioski, ale powinniśmy przede wszystkim budować wspólną przyszłość – dodał szef ukraińskiego rządu.

Ukraina przyjęła ambitny plan reform, które dotyczą wielu obszarów życia – od edukacji po walkę z korupcją i oligarchami, ale wciąż wiele trzeba zrobić – podkreślił premier Ukrainy.

Podziwiam, że w Polsce udało się przeprowadzić skuteczne reformy w tak wielu obszarach. Macie ostatnio stabilną gospodarkę i możemy brać z was przykład. Jeszcze jako wicepremier uważałem, że musimy zmienić system zarządzania, bo do 2014 roku Ukraina była bardzo scentralizowana i bardzo nieefektywna, co było powodem problemów i słabości – powiedział Hrosjman.

Kresy.pl / rmf24.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. wnuk rezuna
  wnuk rezuna :

  Czego chce Hrojsman , to już powiedział Szeremeta i w-ce premier “pawłenko” czy jak mu tam…
  Nie maja sensu rozmowy z ludzmi którzy Polski i Polaków nie szanują, a w tym przypadku zupełnie lekceważą …
  Takich rozmów już było wiele, a po każdej z nich ukraińska szowinistyczna polityka historyczna wobec Polski, tylko się wzmagała
  W przypadku Hruszowic przekroczyła już granice debilizmu..
  Nie ma sensu wysłuchiwania głupkowatych gadek tego ukraińskiego żyda (piękna żydowska fizjonomia) o tym że brak upowców na cmentarzu w Hruszowicach wzmacnia Rosję, a pomniki banderowskich oprawców w Polsce sa gwarancją bezpieczeństwa przed zakusami putina…
  Ukraińcy wiedzą co mają zrobić !!! i dopóki tego nie zrobią rozmawiać nie ma o czym ..
  Już lepej mieć jawnych wrogów niż takich “przyjaciół” którzy nawet tej “polskiej gospodarce”, chętnie by gardło poderznęli, bo to ich boli najbardziej ….

 2. jwu
  jwu :

  Nie dał rady Szeremeta,to próbują wyżej uderzyć ,by coś ugrać.I mam obawy ,że może się udać ? Samorządowcy to twardzi ludzie i nie dają sobie w kaszę dmuchać,ale im wyżej to są bardziej skłonni na ugody.

 3. milon
  milon :

  Mogą się spodkac tylko by im przekazać że Polska przestanie dotowac ich miliardami zł do czasu jak się nie obudza i nie porzuca faszystowskiej ideologii upa mu Polacy mamy już dość wysłuchania kabanskiej retoryki że nie było rzezi wolynskiej tylko wojna Polsko ukraińska jaka wojna jak przed wojną nie było państwa Ukraina. Czas zamknąć granice i wstrzymać pozwolenia na pracę by Polacy zaczęli wreszcie godnie zarabiać. CZAS pokazać sąsiadowi ze wschodu że Polacy ich nie potrzebują a Ukraina bez polski upadnie bo dla zachodu interesy z Rosją są ważniejsze niż byt faszystowskiej dziczy ze stepów. Co do historii my na mamy wy Ukraińcy macie tylko cz arne karty jako kolaboranci jak nie hunow to Rosjan albo haszystowskich Niemiec tylko wyżynać kobiety i dzieci potraficie jak dochodzi do wojny to poddaję ie się i oddajcie swoje terytorium bez jednego wystrzału. I jak będą tak krzyczeć że odbiorą Polsce Przemyśl który nigdy nie był ukraiński bo 10% Ukraińców był zawsze w nim mniejszością tak jak na pozostałych ziemiach powiatu więc niech się zastanowi ą co wygaduja ich politycy bo mu Polach upomnimy się wreszcie o swoje ziemie Lwowskiej od wieków należące do królestwa Polskiego.

  • wnuk rezuna
   wnuk rezuna :

   Po co te rozmowy, skoro już wiemy jaki bedzie po tych “rozmowach’ ukraiński komunikat …..
   …”polski premier został wezwany do Kijowa, gdzie został zdecydowanie pouczony przez naszych przedstawicieli, czego sobie życzy Wolna Ukraina w sprawie pomników bohaterskich bojowników UPA na terenach ukraińskich etnicznych terenach Zakerzonii (chwilowo pod polską okupacją) . Polski premier pokornie i z szacunkiem wysłuchał instrukcji Premiera Hrojsmana i obiecał niezwłoczną odbudowe ukrainskich pomników UPA w Polsce, a nawet w obawie pogorszenia stosunków z ukraińskim mocarstwem, obiecał dobudowanie kilku nowych pomników za pieniądze z polskiego budżetu. Prosił tylko o wskazanie niezwłoczne miejsc w których te pomniki chwały Ukraińskiej powstańczej Armii miałyby powstać”…..

   • jwu
    jwu :

    @wnuk rezuna A nawet obieca wmurowanie tablicy na grobie nieznanego żołnierza w Warszawie .Na której znajdą się nazwy wołyńskich miejscowości,czyli miejsc największych sukcesów banderowskiego oręża.

 4. jaro7
  jaro7 :

  Kolejny żydek chce nas pouczać.Najpierw zróbcie żydki porządek na UPAinie z bandero-faszyzmem ,rozliczcie się z przeszłości(tej bandyckiej) i dopiero można pogadać ,choć nie bardzo wiem o czym z wami można chachły gadać.