Dla premiera Hiszpanii Pedro Sancheza, lidera Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej, wsparcie feminizmu w kraju to jeden z priorytetów obszarów, na wsparcie których chce przeznaczyć 72 mld euro z funduszu odbudowy UE.

W sobotę hiszpański premier Pedro Sanchez, stojący na czele rządu określanego mianem centrolewicowego, przedstawił podczas spotkania władz Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE) w Madrycie program odbudowy kraju po pandemii koronawirusa.

Sanchez ogłosił, że kwota 72 mld euro, jaką Hiszpania otrzyma w ciągu trzech najbliższych lat z funduszu odbudowy UE, trafi głównie na wsparcie dla czterech „priorytetowych obszarów”. Wymienił w tym kontekście feminizm, cyfryzację, działania ekologiczne i politykę spójności.

 

Szef hiszpańskiego rządu zapowiedział, że będzie zabiegał o “Hiszpanię bardziej różnorodną”, która przyciąga do siebie rozmaite siły oraz „sprzeciwia się trumpizmowi, prawicy oraz skrajnej prawicy”.

Przeczytaj: Hiszpania: Legalizacja eutanazji coraz bliżej. Zdecydowana reakcja Kościoła

Czytaj również: Hiszpania przyjęła ustawę o edukacji seksualnej 6-latków

Premier Hiszpanii wyraził również nadzieję, że hiszpańscy socjaliści będą w stanie wygrać wybory parlamentarne na dwie najbliższe kadencje.

Jednocześnie powiedział, że kraj znajduje się obecnie w krytycznym momencie epidemii, a zatem jego gabinet zamierza do stycznia utrzymać restrykcje sanitarne związane z pandemią. Chce w ten sposób ochronić kraj i obywateli przed trzecią falą Covid-19. Zaapelował w związku z tym do Hiszpanów o zrozumienie dla obostrzeń i przestrzeganie ich. Wzywał też do ogólnonarodowej jedności.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zdaniem Sanchez, jego partia PSOE to dziś jedyne ugrupowanie w hiszpańskim parlamencie, które stanowi pomost z partiami separatystycznymi z Katalonii i Kraju Basków a resztą sił politycznych Hiszpanii.

Zobacz: Hiszpania: protesty przeciwko obostrzeniom, doszło do starć z policją [+VIDEO]

Czytaj także: Hiszpania: wraz z pandemią koronawirusa spada liczba osób deklarujących się jako katolicy

PAP/ polsatnews.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply