Prawica Rzeczypospolitej apeluje o wycofanie rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej o 40-procentowym zmniejszeniu subwencji na edukację domową.

W oświadczeniu politycy Prawicy RP zwracają uwagę na rosnącą popularność tej formy edukacji. Według danych MEN-u taką formą nauczania objętych jest 6 tys. dzieci. Edukacja powinna być zdecentralizowana i wspierać prawa rodziców – uważa Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy RP.

Tak naprawdę w edukacji powinno być jak najmniej państwa. Państwo przede wszystkim powinno wykonywać bardzo dobrze funkcje nadzoru pedagogicznego, natomiast jesteśmy przeciwni omnipotencji państwa w edukacji. Edukacja domowa jest jedną z form realizacji praw rodziców, praw wychowawczych, światopoglądowych i po prostu – jak dowodzą różne badania i doświadczenie w innych krajach – dzieci, które korzystają z tej edukacji domowej są bardzo dobrze przygotowane edukacyjnie, ale także do ról publicznych, społecznych. Co więcej edukacja domowa zbliża rodziny, tworzy pewną wspólnotę różnych rodzin– mówi Krzysztof Kawęcki.

radiomaryja.pl/KRESY.PL

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz