Pozbawiony mandatu deputowany schronił się u separatystów

Do niedawna Oleg Cariow był deputowanym do ukraińskiej Rady Najwyższej. Teraz zamierza organizować pomoc humanitarną dla separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej.

Cariow wystąpił dziś na konferencji prasowej w Doniecku wraz z seapratystycznym premierem DRL Aleksandrem Borodajem i deputowanym rosyjskiej Dumy Aleksiejem Zurawliewem jaka odbyła się w budynku dawnej adminsitracji obwodowej. Zadeklarował tam, że otworzy w Moskwie biuro, w ktorym będzie organizował pomoc humanitarną dla mieszkańców zbuntowanego obwodu. Jak twiedzi „Narodowy Front – bo tak nazwał swoją oganizację Ceriow – już pozyskała współpracowników w 15 regionach Rosji.

Oleg Cariow był zastępcą przewodniczącego frackji parlametarnej Partii Regionów. Był zwolennikiem ostrych środków przeciw protestującym na Majdanie. Po zmianie władzy on i jego dom były celem fizycznych napaści politycznych przeciwników. Pod ich naciskiem wycofał 29 kwietnia swoją kandydaturę w wybroach prezydenckich w maju zaś poparł separatystów z Donbasu. Z tego powodu został 3 czerwca pozbawiony przez Radę Najwyższą funkcji jej deputowanego, na wnisek Prokuratury Generalnej, która rozpoczęła śledztwo przeciw niemu.

unian.net/kresy.pl

Pozbawiony mandatu deputowany schronił się u separatystów
Oceń ten artykuł

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz