Pozbawiony mandatu deputowany schronił się u separatystów

Do niedawna Oleg Cariow był deputowanym do ukraińskiej Rady Najwyższej. Teraz zamierza organizować pomoc humanitarną dla separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej.

Cariow wystąpił dziś na konferencji prasowej w Doniecku wraz z seapratystycznym premierem DRL Aleksandrem Borodajem i deputowanym rosyjskiej Dumy Aleksiejem Zurawliewem jaka odbyła się w budynku dawnej adminsitracji obwodowej. Zadeklarował tam, że otworzy w Moskwie biuro, w ktorym będzie organizował pomoc humanitarną dla mieszkańców zbuntowanego obwodu. Jak twiedzi „Narodowy Front – bo tak nazwał swoją oganizację Ceriow – już pozyskała współpracowników w 15 regionach Rosji.

Oleg Cariow był zastępcą przewodniczącego frackji parlametarnej Partii Regionów. Był zwolennikiem ostrych środków przeciw protestującym na Majdanie. Po zmianie władzy on i jego dom były celem fizycznych napaści politycznych przeciwników. Pod ich naciskiem wycofał 29 kwietnia swoją kandydaturę w wybroach prezydenckich w maju zaś poparł separatystów z Donbasu. Z tego powodu został 3 czerwca pozbawiony przez Radę Najwyższą funkcji jej deputowanego, na wnisek Prokuratury Generalnej, która rozpoczęła śledztwo przeciw niemu.

unian.net/kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz