Postępowanie karne przeciwko byłemu dowódcy polskich sił zbrojnych

TVP Info twierdzi, że były dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Mirosław Różański jest figurantem postępowania prokuratora.

Różański usłyszał już zarzuty niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. Prokurator twierdzi, iż mogło dojść wyprowadzenia do prywatnego Wojskowego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego SWAT ponad 7,5 mln zł.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1836.62 PLN    (8.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak powiedziała Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie „w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy wskazujący na szereg nieprawidłowości w zakresie wyboru podmiotów współpracujących w organizacji pokazów lotniczych w ramach Międzynarodowych Pokazów Lotniczych „Air Show” w Radomiu w latach 2011-2015 oraz w zakresie gospodarowania środkami finansowymi pozostałymi po rozliczeniu kolejnych edycji pokazów, czterem osobom przedstawiono zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych”. Wśród czterech figurantów jest właśnie gen. Różański.

Prokurator Skrzyniarz podkreśliła, że postępowanie przygotowawcze ciągle nie zostało zakończone.

Jak podała w poniedziałek za TVP Info Interia sprawa dotyczy pieniędzy pochodzących ze sprzedaży towarów oraz usług „Air Show” w Radomiu w 2016 r. oraz poprzednich edycji tych pokazów lotniczych. Zgodnie z prawem środki te powinny trafić do budżetu państwa, tymczasem gen. Różański przekazał te pieniądze na stowarzyszeniu SWAT.

„Pieniądze miały zostać przeznaczone na wynagrodzenie za prowadzenie rachunku stowarzyszenia, a także na działalność statutową. SWAT przez całe lata był współorganizatorem radomskiego „Air Show”. Pieniądze pozyskane przez stowarzyszanie to odsetki w wysokości 8 proc. od pieniędzy, jakie zarobił „Air Show” – twierdzi TVP Info. Sam gen. Różański nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Gen. Mirosław Różański był dowódcą generalnym rodzajów sił zbrojnych w latach 2015-2016. Sam złożył dymisję z tego stanowiska. Dał się potem poznać jako krytyk obozu Prawa i Sprawiedliwości i jego polityki obronnej.

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Bohdan Staszynski
    Bohdan Staszynski :

    Mam gdzieś „wrażliwość” Ukraińców, gdy oni stawiają na piedestale diabłów – nazistów i zwyrodniałych morderców polskich uchodźców z drugiej wojny światowej, jak i polskie kobiety i dzieci, stanowiące rdzenny żywioł terenów Wołynia.
    To co robiły te chore zwierzęta z Polakami woła o pomstę do nieba i będzie dalej wołać.
    A na Ukrainie dalej kwitnie kult czarno-czerwonej bandery.