Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz przekonywał podczas piątkowego programu #Jedziemy, że Polacy powinni podjąć debatę na temat wyjścia z Unii Europejskiej.

Podczas piątkowego programu #Jedziemy na antenie TVP Info poseł Dobromir Sośnierz z Konfederacji przekonywał podczas piątkowego programu #Jedziemy, że Polacy powinni podjąć debatę na temat wyjścia z Unii Europejskiej.

„Problem polega na tym, że nasze elity polityczne zgadzają się na to, co przychodzi z Brukseli i podpisują niekorzystne zmiany” – mówił.

Zdaniem posła, jeżeli Polska zgadza się na pogłębianą integrację to musi dojść do konfliktu kompetencyjnego. „Jeśli wszystkie mocne karty w tej rozgrywce kładziemy systematycznie po stronie przeciwnika, no to musimy dojść do sytuacji w której właśnie jesteśmy”.

W odpowiedzi na pytanie c Polska może obecnie zrobić w kontekście decyzji TSUE dotyczących np. kopalni Turów czy Izby Dyscyplinarnej SN, Dobromir Sośnierz przekonywał, że trzeba zacząć od poważnego wzięcia pod uwagę w debacie publicznej opcji  wyjścia z Unii Europejskiej.

„Dopóki taka opcja nie jest u nas rozważana, a wręcz przeciwnie: każda plotka o tym wywołuje histeryczne reakcje i manifestacje na ulicach, to wiadomo, że nie mamy żadnej pozycji negocjacyjnej no bo oni już wiedzą, że prędzej czy później zgodzimy się na wszystko”.

Zobacz też: Benzyna za 4 zł. Konfederacja zaprezentowała ustawę „Tanie Paliwo” [+VIDEO]

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, politycy Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencję prasową pod hasłem „Bankructwo polityki unijnej PiS”. Ich zdaniem polityka zagraniczna rządu, a zwłaszcza polityka unijna, jest nieudolna i kompromitująca państwo polskie. „Świadczą o tym wyroki TSUE: odnośnie braku zawieszenia stosowania przepisów w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN oraz niewykonanie postanowienia o zaprzestaniu wydobycia węgla w Turowie” – podało biuro prasowe partii.

„Dopiero co rząd prężył muskuły. W tej chwili już zamierza uciec z frontu. (…) Polska po odegraniu dramatycznej operetki w patriotycznych słowach zamierza skapitulować i stworzyć precedens rozszerzający kompetencje UE. Jeśli się takiej wojny nie potrafi wygrać, to nie należy na taką wojnę iść” – przekonywał Dobromir Sośnierz.

„Polski rząd zamierza sprzedać kawałek naszej suwerenności, za te same pieniądze, za które już się sprzedał” – powiedział Sośnierz, odnosząc się do faktu, że polski rząd już raz zaakceptował warunki otrzymania pieniędzy z funduszy unijnych (unijny dług oraz unijne podatki).

Kresy.pl/TVP Info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz