W piątek za przemyt imigrantów zatrzymano obywatela Ukrainy. “Kurier” nie zatrzymał się do kontroli. Podczas pościgu kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie.

Do zdarzenia doszło w piątek w okolicach Białowieży. Obywatel Ukrainy nie zatrzymał się do kontroli drogowej, więc wszczęto pościg. Kierowca stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie. Okazało się, że przewoził dwóch obywateli Syrii.

“Do zdarzenia wezwano zespół ratownictwa medycznego. Nikt nie doznał poważnych obrażeń” – informuje Straż Graniczna.

SG podkreśla, że w tym roku zatrzymano już 545 organizatorów i pomocników.

Przypomnijmy, że obcokrajowcy stanowili 90 proc. osób zatrzymanych w ubiegłym roku za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy (art. 264. § 3. kodeksu karnego). Wśród zatrzymanych było najwięcej Ukraińców i Gruzinów. Podobnie wyglądała sytuacja rok wcześniej.

Także w 2021 roku 90 proc. osób zatrzymanych za przemyt nielegalnych imigrantów stanowili cudzoziemcy. Zwracaliśmy uwagę, że wówczas w statystykach SG też dominowali obywatele Ukrainy i Gruzji.

Z kolei wśród osób poszukiwanych w 2021 roku przez policję na podstawie artykułu 264 § 3 kodeksu karnego (organizowanie nielegalnej imigracji) także zdecydowanie dominowali obcokrajowcy. Stanowili wówczas prawie 70 proc. poszukiwanych w związku ze wspomnianym artykułem.

Zobacz także: Bild: coraz więcej przemytników ludzi to obywatele Ukrainy

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply