Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony rozpatrzy koncepcję reformy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy z wykorzystaniem standardów NATO, informuje portal Zik.ua.

Wkrótce Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony rozpatrzy koncepcję reformy Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w oparciu o doświadczenia najlepszych praktyk państw członkowskich NATO– powiedział Petro Poroszenko podczas uroczystości z okazji 25. rocznicy utworzenia Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Kijowie.

Poroszenko zaznaczył, że poszczególne funkcje SBU zostaną stopniowo przekazane innym organom ścigania.

Za sprawy dochodzeniowe będą odpowiedzialne policja, Narodowe Biuro Antykorupcyjne i Narodowe Biuro Śledcze.

SBU ma pozostać głównym urzędem kontrwywiadowczym Ukrainy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poroszenko: Rosjanie odpowiedzialni za zastrzelenie Woronienkowa

Poroszenko poinformował również, że że współpraca SBU ze służbami specjalnymi państw-partnerów doszła do poziomu wspólnych operacji poza granicami Ukrainy.

Kresy.pl / Zik.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz