Ponad 50 sklepów sieci Biedronka otwartych w niedziele dzięki Poczcie Polskiej

W ponad 50 sklepach sieci Biedronka można nadawać paczki. Po wdrożeniu tej usługi przez Pocztę Polską markety mogą omijać przepisy o wolnej niedzieli – poinformował w piątek portal dlahandlu.pl.

Jak poinformował w piątek portal dlahandlu.pl, Poczta Polska wdrożyła usługę nadawania paczek w ponad 50 sklepach Biedronka. Dzięki temu, markety te mogą działać w niedziele niehandlowe.

“Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. “Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów” – czytamy w komunikacie na stronie Poczty Polskiej.

“Poczta Polska już teraz posiada największą sieć click & collect w Polsce. Wraz z partnerami oferujemy klientom ponad 15 tysięcy punktów odbioru, a w ciągu dwóch lat chcemy rozszerzyć sieć do 20 tys. Naszym celem strategicznym jest pozycja lidera na rynku kurierskim, który rozwija się dzięki handlowi internetowemu. Zależy nam na zapewnieniu klientom e-sklepów dogodnych form odbioru zakupów, dzięki współpracy z dużymi i znanymi sieciami handlowymi, do których bez wątpienia należą markety Biedronka”  – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Grażyna Raniewicz-Lis, Prezes PSS “Społem” w wywiadzie dla Kresy TV podkreślała: “Polska gospodarka nie traci na wolnych niedzielach. Rok po uchwaleniu ustawy, mieliśmy dużą konferencję, na której wykazaliśmy, na podstawie analiz (…), że sklepy nie odnotowały strat. Od momentu wprowadzenia wolnych niedziel obroty sklepów rosną bardzo intensywnie”.

Podkreśla, że krytyka wolnych niedziel jest w przeważającej mierze spowodowana lobbingiem wielkich, zagranicznych sieci handlowych. Grażyna Raniewicz-Lis podkreśla z kolei, że zachowanie polskich władz w tym zakresie, jest “mocnym policzkiem” dla osób i środowisk, które walczyły o wolne niedziele.

Kresy.pl/Dlahandlu.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply