Sekretarz stanu USA Mike Pompeo pogratulował narodowi ukraińskiemu 29. rocznicy uzyskania niepodległości w oświadczeniu, które opublikowano na stronie ambasady USA na Ukrainie na Facebooku.

W imieniu rządu Stanów Zjednoczonych i narodu amerykańskiego przesyłam gratulacje narodowi ukraińskiemu z okazji 29. rocznicy odzyskania przez wasz naród niepodległości. Nasze poparcie dla wolnej, silnej i demokratycznej Ukrainy jest niezachwiane – oświadczył Pompeo.

CZYTAJ TAKŻE: Zełenski po spotkaniu z szefem niemieckiego MSZ: we wrześniu odbędzie się szczyt czwórki normandzkiej

Pozostajemy w pełni zaangażowani w wysiłki dyplomatyczne mające na celu zakończenie trwającej agresji Rosji na wschodniej Ukrainie. Jak stwierdziliśmy w Deklaracji Krymskiej, Stany Zjednoczone odrzucają próbę aneksji Krymu przez Rosję i zobowiązują się do utrzymania tej polityki do czasu przywrócenia Ukrainie pełnej kontroli nad całym terytorium Ukrainy – czytamy w oświadczeniu.

Jak stwierdzono, Stany Zjednoczone stoją po stronie rządu Ukrainy i społeczeństa obywatelskiego, pracujących nad przyspieszeniem kluczowych reform transformacyjnych, które poprawią wzrost gospodarczy, bezpieczeństwo i praworządność.

Przyjaźń między naszymi dwoma krajami nigdy nie była silniejsza. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszego partnerstwa i współpracę z przywódcami i obywatelami Ukrainy w budowaniu jasnej, bezpiecznej i demokratycznej przyszłości. Życzę dalszych sukcesów i pomyślności w nadchodzących latach – podkreślił Sekretarz Stanu USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ukraina obchodzi Dzień Niepodległości 24 sierpnia.

Kresy.pl 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz