Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował po spotkaniu w Kijowie z szefem niemieckiego MSZ Heiko Maasem, że uzgodniono, iż we wrześniu powinien odbyć się szczyt tzw. czwórki normandzkiej, czyli liderów Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji na temat konfliktu w Donbasie.

Mass przybył dziś na Ukrainę, w Dzień Niepodległości tego kraju.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Cieszę się, że w Dniu Niepodległości przyjmujemy tak wysokiej rangi gościa. Niemcy są konsekwentne we wspieraniu integralności terytorialnej Ukrainy napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.

Uzgodniliśmy, że szczyt liderów czwórki normandzkiej powinien odbyć się pod koniec września – dodał.

W piątek w Paryżu mają spotkać się doradcy Merkel, Macrona, Zełenskiego i Putina, aby przygotowywać spotkanie liderów, które zaplanowano w Berlinie. Wcześniej doradcy polityczni państw członkowskich czwórki normandzkiej obradowali na początku lipca w Berlinie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Poprzednie spotkanie w tym formacie odbyło się w grudniu w Paryżu. Następnie liderzy mieli spotkać się w ciągu czterech miesięcy. W maju Zełenski zapowiedział, że szczyt powinien odbyć się po poprawie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Co postanowiono w Paryżu? Publikujemy tłumaczenie dokumentu końcowego

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz