Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował po spotkaniu w Kijowie z szefem niemieckiego MSZ Heiko Maasem, że uzgodniono, iż we wrześniu powinien odbyć się szczyt tzw. czwórki normandzkiej, czyli liderów Ukrainy, Niemiec, Francji i Rosji na temat konfliktu w Donbasie.

Mass przybył dziś na Ukrainę, w Dzień Niepodległości tego kraju.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Cieszę się, że w Dniu Niepodległości przyjmujemy tak wysokiej rangi gościa. Niemcy są konsekwentne we wspieraniu integralności terytorialnej Ukrainy napisał Wołodymyr Zełenski na Twitterze.

Uzgodniliśmy, że szczyt liderów czwórki normandzkiej powinien odbyć się pod koniec września – dodał.

W piątek w Paryżu mają spotkać się doradcy Merkel, Macrona, Zełenskiego i Putina, aby przygotowywać spotkanie liderów, które zaplanowano w Berlinie. Wcześniej doradcy polityczni państw członkowskich czwórki normandzkiej obradowali na początku lipca w Berlinie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Poprzednie spotkanie w tym formacie odbyło się w grudniu w Paryżu. Następnie liderzy mieli spotkać się w ciągu czterech miesięcy. W maju Zełenski zapowiedział, że szczyt powinien odbyć się po poprawie sytuacji związanej z pandemią koronawirusa.

CZYTAJ TAKŻE: Co postanowiono w Paryżu? Publikujemy tłumaczenie dokumentu końcowego

Kresy.pl / interfax.com.ua

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz