Wczoraj na pomniku na grobie Stepana Bandery na monachijskim cmentarzu Waldfriedhof pojawiły się polskie napisy wykonane czerwoną farbą oraz czerwona flaga z symboliką sowiecką.

Najprawdopodobniej na pomniku najpierw pojawiły się napisy w języku polskim, wykonane przy użyciu czerwonej farby: „11.07.1943”, „Wołyń” i „Polska Lwów”. Następnie powieszono na nim flagę z symbolami sowieckimi. Dwa pierwsze napisy nawiązują do krwawej niedzieli na Wołyniu, uznawanej na punkt kulminacyjny Rzezi Wołyńskiej.

Jak dotąd nie wiadomo, kto odpowiada za dewastację. Informacje i zdjęcie pojawiły się wczoraj m.in. na portalach ściśle powiązanych z donbaskimi separatystami, gdzie twierdzono, że za akcją stoją „polscy patrioci” powiązani z grupą „Cichociemni”. Mają oni być odpowiedzialni m.in. za demontaż tablic z nielegalnie postawionego pomnika ku czci UPA w Hruszowicach.

Twitter.com / novorossia.today / Kresy.pl

Oceń ten artykuł




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    wepwawet :

    Jak czytam, że „za akcją stoją „polscy patrioci”” to aż łza mi się w oku kręci. Cóż za wspaniały patriotyzm… czerwoną szmatę z sierpem i młotem wieszać na grobie ludobójcy stepana b. Yey owi „polscy patrioci” wzięli nawet flagę z ruskimi napisami. — Swoją drogą piał kiedyś Mikołaj Rej – „…Polacy nie gęsi, iż swój język mają…”. Warto przypomnieć również, że MAMY I BARWY NARODOWE! Nie są nimi czerwone szmatki komunistów, ani jak to się niektórym zdaje czerwono-czarna szmata ludobójców z upa. Mamy BIAŁO-Czerwoną, „patrioci” wszelkiej maści i proweniencji – zapamiętajcie to sobie. —— Po zastanowieniu przyznam, że przystrajanie grobu ludobójcy biało-czerwonymi flagami nie przystoi… jednak ciężko mi dać wiarę, że czynu tego dokonali Polacy.