Podczas wykonywania zadań w ramach misji ONZ w Libanie doszło do eksplozji miny pułapki. Ranny został polski żołnierz.
Polski wojskowy uczestniczący w misji zagranicznej w Libanie odniósł obrażenia w wyniku detonacji miny pułapki. Do zdarzenia doszło w trakcie realizacji działań patrolowych. W niedzielę o incydencie poinformował w mediach społecznościowych wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Jak przekazał, informację otrzymał bezpośrednio od Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.
„Przed chwilą zostałem poinformowany przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych o zdarzeniu, do jakiego doszło dzisiaj w Libanie. Podczas przemieszczania się pojazdem wojskowym patrolu polskich żołnierzy PKW UNIFIL, doszło do wybuchu miny pułapki. Lekkich obrażeń doznał nasz żołnierz, który został natychmiast objęty opieką medyczną. Obrażenia nie zagrażają jego życiu” – przekazał na platformie X.
❗Przed chwilą zostałem poinformowany przez Dowódcę Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych o zdarzeniu, do jakiego doszło dzisiaj w Libanie. Podczas przemieszczania się pojazdem wojskowym patrolu polskich żołnierzy PKW UNIFIL, doszło do wybuchu miny pułapki. Lekkich obrażeń doznał…
— Władysław Kosiniak-Kamysz (@KosiniakKamysz) March 29, 2026
Szef MON zaznaczył, że polscy żołnierze działają zgodnie z mandatem misji ONZ i funkcjonują w podwyższonym reżimie bezpieczeństwa. „Cały czas ze względu na sytuację na Bliskim Wschodzie zachowują najwyższe środki bezpieczeństwa” – podkreślił.
Kresy.pl






























