Obecny mer Lwowa – w wyniku interwencji którego polski Bieg Niepodległości 11 listopada przestał być promowany z użyciem mapy przedwojennej Polski z Wilnem i Lwowem – przedstawia się jako przyjaciel Polaków, a w rzeczywistości jest politykiem antypolskim. Jednocześnie polskie władze nie reagują na publikację przez ukraińskie MSZ map podważających polskość Przemyśla czy Chełma – zaznacza jeden z polskich blogerów komentujących stosunki polsko-ukraińskie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Mer Lwowa wymusił na polskich urzędnikach usunięcie plakatów z mapą przedwojennej Polski

ZOBACZ TEŻ: MSZ Ukrainy publikuje mapy podważające polskość Przemyśla i Chełma. W ślad za nią ukraińska ambasada w Berlinie [+MAPY]

Autor nagrania, Stefan Tompson, zwraca uwagę, że przedstawiający się jako przyjaciel Polaków mer Lwowa Andrij Sadowyj hołduje kultowi zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii i dopuścił się szeregu posunięć nieprzyjaznych wobec polskiej społeczności Lwowa. Podkreśla on również, że oburzeni mapą przedwojennej Polski z Ziemiami Wschodnimi w jej granicach Ukraińcy publikują jednocześnie mapy Wielkiej Ukrainy z Przemyślem czy Chełmem jako miastami ukraińskimi. Bloger zaznacza, że nie spotyka się to z żadną reakcją polskich władz, które jednocześnie są posłuszne wobec polityków ukraińskich w kwestii publikacji map przedwojennej Polski.

PRZECZYTAJ: Witold Jurasz: przypominanie o historycznych granicach Polski leży w interesie Rosji

YouTube.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz