Policja w Olecku (warmińsko-mazurskie) poinformowała we wtorek o zatrzymaniu mężczyzny podejrzanego o naniesienie napisów i rysunków na kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku. Do dewastacji doszło we wrześniu br.

Napisy „katolicyzm zwodzi” i „nie wódź” oraz serduszka wykonane sprayem pojawiły się na głównych drzwiach kościoła i jego elewacji, oraz na murze wokół świątyni w nocy z 14 na 15 września br. Straty wyniosły około 2 tys. złotych. Sprawcę zarejestrowały kamery monitoringu. Jak podała wczoraj podkomisarz Justyna Szmel z policji w Olecku, do zatrzymania podejrzanego doszło w ostatni czwartek.

Zatrzymany to 23-letni wrocławianin, który od niedawna mieszka w Olecku. Wcześniej nie miał konfliktów z prawem. Sprawca przyznał się do winy a swój czyn tłumaczył wypitym alkoholem. Przedstawiono mu zarzuty obrazy uczuć religijnych oraz zniszczenia mienia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zastosowali wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Po dewastacji proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olecku ks. prałat Lech Janowicz w rozmowie z PAP przypuszczał, że mogła mieć ona związek z akcją „Polska pod Krzyżem”, która zakończyła się kilka godzin przed incydentem.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że niedawno Sąd Rejonowy w Kwidzynie uniewinnił mężczyznę, który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych poprzez połamanie krucyfiksu i wlanie nieustalonej substancji do kropielnicy w kruchcie konkatedry św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

Kresy.pl / PAP / wirtualnesuwalki.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz