Sukces akcji „Polska pod Krzyżem”

Ponad 60 tys. wiernych zgromadziło się w sobotę we Włocławku na głównych uroczystościach akcji „Polska pod Krzyżem”. W całym kraju do akcji przyłączyło się kilkaset tysięcy osób. Organizatorzy wydarzenia mówią o frekwencyjnym sukcesie.

Centralnym miejscem akcji „Polska pod Krzyżem” było lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, gdzie w 1991 roku Jan Paweł II sprawował mszę dla tysięcy pielgrzymów. Na sobotniej mszy św. zgromadziło się tam ponad 60 tys. katolików. Ważnym elementem mszy było odtworzenie włocławskiej homilii Jana Pawła II ze spotkania w 1991 roku. Jak podaje portal wp.pl, Ojciec Święty przestrzegał wówczas przed źle pojmowaną europejskością, chcącą spłycić człowieka do poziomu instynktów i seksualności, która pozwala zabijać nienarodzone dzieci.

Uroczystości we Włocławku zakończyły się dopiero w niedzielę o godzinie 3. nad ranem. Wieczorna Droga Krzyżowa zgromadziła ok. 50 tys. wiernych. Przez wiele godzin adorowano Najświętszy Sakrament. Ostatnim elementem zgromadzenia była poranna msza święta. W czasie włocławskich uroczystości wygłoszono dziesiątki świadectw i przemówień.

Jak poinformowała PAP Elżbieta Lachman z biura prasowego organizatorów akcji, spotkania w ramach „Polski pod Krzyżem” odbyły się także w ponad 1300 miejscach w Polsce. Organizatorzy wciąż szacują liczbę osób, które wzięły udział w akcji, lecz jest pewne, że były to setki tysięcy. Dokładne dane mają być znane w przyszłym tygodniu. Portal Wp.pl napisał, że sukces frekwencyjny wydarzenia przerósł oczekiwania organizatorów.

Do akcji przyłączyli się także wierni za granicą. Do organizatorów dotarły zgłoszenia m.in. z Australii, USA, Kanady, Irlandii, Anglii, Belgii, Holandii, Austrii, Kazachstanu, Bośni i Hercegowiny, Ghany, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Izraela.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak pisaliśmy, inicjatorami akcji „Polska pod Krzyżem” były diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej inicjowała takie wydarzenia modlitewne jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”. Sobotnia akcja była odpowiedzią na ostatnie ataki na Kościół ze strony środowisk antychrześcijańskich.

Kresy.pl / wp.pl / PAP /
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz