W Warszawie obalono pomnik Berlinga [+FOTO]

Nieznani sprawcy obalili w niedzielę pomnik gen. Zygmunta Berlinga stojący na Saskiej Kępie w Warszawie.

O obaleniu pomnika poinformował tuż po godzinie 19. na Twitterze były poseł i działacz KPN Adam Słomka. „Totalitarny monument zdrajcy Zygmunta Berlinga w Warszawie zniesiony społecznie przez antykomunistów…” – napisał Słomka zamieszczając dwa zdjęcia przewróconego monumentu. Na jednym ze zdjęć widać, że Słomka był na miejscu tego zdarzenia wraz z grupą ludzi.

Również około godziny 19. zgłoszenie o obaleniu pomnika otrzymała warszawska policja. Policjanci zjawili się na miejscu potwierdzając, że pomnik jest przewrócony i uszkodzony. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Nikogo w tej sprawie dotychczas nie zatrzymano.

Jak podaje TVN Warszawa, pomnik Berlinga od 1989 roku był kilkukrotnie oblewany farbą. W maju br. poinformowano, że decyzją wojewody mazowieckiego pomnik do końca roku zostanie zdemontowany. Władze dzielnicy Praga Południe zdecydowały, że trafi on do Muzeum Historii Polski. Pomnik wciąż jednak stał na swoim miejscu, ponieważ władze dzielnicy twierdziły, że wolą skoncentrować się na bardziej priorytetowych wydatkach niż wydanie 50 tys. złotych na demontaż pomnika. Zgodnie z planami samorządowców w miejscu monumentu ma powstać skwer.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W Gdańsku obalono pomnik ks. Henryka Jankowskiego [+VIDEO]

Kresy.pl / TVN Warszawa
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz