Na dworcu autobusowym w Krośnie zatrzymano trzech Afgańczyków, którzy nielegalnie dostali się do Polski. Migrantów ujęto dzięki intuicji strażnika granicznego, który w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na Afgańczyków.

Jak podała w środę Straż Graniczna, do zatrzymania doszło w niedzielę 2 sierpnia dzięki funkcjonariuszowi Straży Granicznej, który zauważył na dworcu PKS w Krośnie trzech cudzoziemców. Funkcjonariusz wezwał patrol Straży Granicznej z placówki w Sanoku, ponieważ podejrzewał, że cudzoziemcy dostali się do Polski nielegalnie.

Podejrzenia funkcjonariusza okazały się słuszne. Migranci nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Okazało się, że są to Afgańczycy – dwóch w wieku 18 lat i jeden 16-latek.

W obecności tłumacza migranci opowiedzieli o okolicznościach swojej podróży z Afganistanu do Europy. Zapłacili za nią przemytnikom po około 2 tys. dolarów od osoby. Do Polski dostali się z Rumunii ukrywając się w naczepie ciężarówki. Prawdopodobnie pomylili transport, ponieważ ich celem były Niemcy. Wysiadając w Polsce Afgańczycy myśleli, że dotarli do Niemiec.

„Dzięki międzynarodowej współpracy służb szybko ustalono, że dwóch 18-letnich cudzoziemców składało już wnioski o azyl w Grecji, a 16-latek w Rumunii” – podała Straż Graniczna.

Przybyszom zrobiono testy na koronawirusa, które dały wynik negatywny. Afgańczycy trafili na 3 miesiące do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców. Wszczęto procedurę przekazania ich do krajów pierwszej rejestracji w Europie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Straż Graniczna ponownie wykryła migrantów w ciężarówce z arbuzami

Kresy.pl / strazgraniczna.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz