Funkcjonariusze Straży Granicznej i policji ujawnili sześcioro migrantów, którzy przedostali się nielegalnie do Polski w ciężarówce wiozącej arbuzy z Grecji. Migranci zamierzali dostać się do Niemiec i Szwecji, gdzie już przebywają członkowie ich rodzin – podała w poniedziałek Polska Agencja Prasowa.

Migrantów udało się wykryć dzięki czujności polskiego kierowcy ciężarówki. Zaniepokojony dziwnymi odgłosami dobiegającym z naczepy kierowca zawiadomił policję w Brzozowie w woj. podkarpackim. Przybyłym policjantom towarzyszyli strażnicy graniczni z Sanoka. Po otwarciu naczepy ujawniono sześciu nielegalnych imigrantów – 21-letnią kobietę z syryjskim dokumentem wydawanym uchodźcom oraz pięciu mężczyzn bez dokumentów w wieku 20-36 lat. Według Straży Granicznej migranci pochodzili z Syrii i Afganistanu.

Stan zdrowia przybyszów sprawdził wezwany lekarz – okazało się, że jest z nimi wszystko w porządku. “Byli dobrze przygotowani do wyprawy: mieli napoje, jedzenie i pieniądze na dalszą podróż. Krajami docelowymi była Szwecja i Niemcy, gdzie chcieli dołączyć do rodzin” – powiedział PAP chor. sztab. Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Jak ustalono, migranci dostali się do naczepy jeszcze w Grecji. Umożliwili im to przestępcy trudniący się przemytem ludzi inkasując od nich po 3 tysiące euro.

Sąd Rejonowy w Sanoku umieścił migrantów na trzy miesiące w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim oraz w Białej Podlaskiej.

Jest to kolejny przypadek wykrycia migrantów w transporcie z arbuzami z południa Europy. Pod koniec maja br. policja w Dąbrowie Górniczej złapała czterech obywateli Afganistanu w naczepie ciężarówki z arbuzami wyposażonej w chłodnię. Temperatura, która w niej panowała, wynosiła 10 stopni Celsjusza. Jak informowaliśmy, również w lipcu 2018 roku Straż Graniczna wykryła w Chyżnem dwóch obywateli Afganistanu w ciężarówce z arbuzami z Albanii.

Kresy.pl / polsatnews.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply