Ukraińscy imigranci znajdowali się w Polsce legalnie ale będą mieć problemy z polskim wymiarem sprawiedliwości bowiem brali udział w przestępczym procederze.

Ukraińska agencja informacyjna UNIAN podała w poniedziałek wiadomość o zatrzymaniu w województwie śląskim grupy obywateli Ukrainy. Doszło do niego w ramach operacji przeprowadzonej 1 lipca – funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej wkroczyli do nielegalnej fabryki papierosów w Piekarach Śląskich.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W nielegalnej fabryce funkcjonariusze zajęli około 6 mln sztuk papierosów oraz ponad 2 tony tytoniu. Straty dla Skarbu Państwa wynikające z działalności nielegalnego zakładu KAS wyceniła na 8 mln złotych. „W jednym z prywatnych obiektów ujawniono pełną linię do produkcji i pakowania papierosów, w szczególności specjalistyczne maszyny i surowiec niezbędny dla ich przygotowania” – napisano w komunikacie Służby Granicznej – „jednocześnie w drugim obiekcie ujawniono skład, gdzie znajdowało się kilkaset kilogramów tytoniu”.

W fabryce zatrzymano 14 osób. Z tego 2 obywateli Polski i 12 obywateli Ukrainy. Jeden z Polaków był już poszukiwany listem gończym jako podejrzany o popełnienie innych przestępstw. Natomiast wszyscy zatrzymani Ukraińcy przebywali na terytorium Polski legalnie, posiadając dokumenty pozwalające im na podejmowanie pracy.

Czytaj także: Liczba imigrantów zarobkowych z Ukrainy znów rośnie

unian.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz