Lokalny portal informacyjny z województw lubuskiego informuje do kryminalnym incydencie, które sprawcą był imigrant z Ukrainy.

Według portalu newslubuski.pl do ataku doszło 26 stycznia w Zielonej Górze. W jednym z mieszkań lokator puszczał głośno muzykę co spowodowało konflikt z mieszkającym po sąsiedzku imigrantem z Ukrainy. 48-letni Ukrainiec wyraził swoje pretensje. Mężczyźni wdali się w kłótnię, która przerodziła się w szarpaninę. W jej trakcie Ukrainiec wyciągnął nóż i zadał nim trzy ciosy Polakowi.

„Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono narzędzie przestępstwa, przesłuchano świadków, a następnie przedstawiono podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa” – lubuski portal cytuje Joannę Częstochowską z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Sąd zatwierdził wniosek.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

970 PLN    (4.4%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W związku z tym, że Ukraińcy mogą pracować w Polsce nie tylko na podstawie zezwoleń na pracę, ale także oświadczeń pracodawców o powierzeniu pracy cudzoziemcowi instytucje państwowe nie są w stanie oszacować dokładnej liczby Ukraińców przebywających w Polsce. Na podstawie dostępnych danych można oszacować, że pod koniec zeszłego roku przebywało ich w Polsce jednocześnie 900 tys.-1,4 mln. Policja odnotowuje wraz z przyjeżdżaniem do Polski coraz większy grup imigrantów wzrost liczby przestępstw. Sprawcami są głównie Ukraińcy stanowiący najliczniejszą grupę wśród przybyszów. Ukraińcy dopuszczają się coraz częściej ciężkich przestępstw z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Pojawiają się także informacje o działających w Polsce ukraińskich gangach. Jedna z takich grup dokonywała przestępstw także na szkodę polskiego Skarbu Państwa.

newslubuski.pl/kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Accipiter
      Accipiter :

      Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych chłonków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.