W Kancelarii Prezydenta powstaje specjalny sztab kryzysowy, który w czwartek będzie monitorował słowa Władimira Putina wypowiedziane podczas wizyty w Izraelu. – twierdzi radio RMF FM.

W skład sztabu wejdą eksperci i historycy. Mają oni na bieżąco wykrywać kłamstwa w wypowiedziach Putina. Tego dnia rosyjski prezydent weźmie udział w Światowym Forum Holokaustu a także odsłoni pomnik ofiar blokady Leningradu w Jerozolimie.

W czwartek aktywny będzie także prezydent Andrzej Duda, który ma zaplanowaną serię wywiadów dla polskich mediów. Z kolei Kancelaria Premiera wykupiła w izraelskich i amerykańskich mediach publikację płatnych artykułów ukazujących historię z polskiego punktu widzenia. „Moskwa zna jednak polskie plany i nie można wykluczyć, że będzie próbowała je torpedować” – pisze RMF FM nie podając jednak, w jaki sposób Rosja miałaby temu przeciwdziałać.

Jak dzisiaj pisaliśmy, podczas uroczystości w Izraelu Polskę może zaatakować nie tylko Władimir Putin. Według izraelskich mediów narrację prezydenta Rosji może wesprzeć premier Netanjahu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czwartek Izrael organizuje własne obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Na izraelskie obchody, które odbędą się jako „World Holocaust Forum” (Światowe Forum Holokaustu), wybierają się delegacje kilkudziesięciu państw, w tym prezydenci Niemiec, Francji i Rosji, a także wiceprezydent USA. Władimir Putin będzie głównym mówcą Forum obok prezydenta Izraela Reuwena Riwlina. Z powodu braku możliwości zabrania głosu na uroczystości do Izraela nie wybiera się Andrzej Duda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich tygodniach władze Federacji Rosyjskiej kontynuowały ofensywę retoryczno-dyplomatyczną  odnosząc się do rzekomej genezy II wojny światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin winą za wybuch konfliktu obarczał państwa zachodnie, a także zaprzeczał agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. W przeddzień rocznicy wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy ministerstwo obrony Rosji opublikowało w sieci dokumenty dotyczące powstania warszawskiego i „wyzwolenia Warszawy” przez Armię Czerwoną oraz jednostki 1 Armii Wojska Polskiego. Na ich podstawie Rosja kłamliwie oskarżyła Armię Krajową o wymordowanie pozostałych w stolicy Ukraińców i Żydów, a także o prowadzenie działalności terrorystycznej. Wczoraj Putin zapowiedział, że rosyjskie władze „zamkną ohydną gębę  tym, którzy próbują przeinaczać historię” za granicą „za pomocą prawdy historycznej”.

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz