W Kancelarii Prezydenta powstaje specjalny sztab kryzysowy, który w czwartek będzie monitorował słowa Władimira Putina wypowiedziane podczas wizyty w Izraelu. – twierdzi radio RMF FM.

W skład sztabu wejdą eksperci i historycy. Mają oni na bieżąco wykrywać kłamstwa w wypowiedziach Putina. Tego dnia rosyjski prezydent weźmie udział w Światowym Forum Holokaustu a także odsłoni pomnik ofiar blokady Leningradu w Jerozolimie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5687.39 PLN    (25.85%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W czwartek aktywny będzie także prezydent Andrzej Duda, który ma zaplanowaną serię wywiadów dla polskich mediów. Z kolei Kancelaria Premiera wykupiła w izraelskich i amerykańskich mediach publikację płatnych artykułów ukazujących historię z polskiego punktu widzenia. „Moskwa zna jednak polskie plany i nie można wykluczyć, że będzie próbowała je torpedować” – pisze RMF FM nie podając jednak, w jaki sposób Rosja miałaby temu przeciwdziałać.

Jak dzisiaj pisaliśmy, podczas uroczystości w Izraelu Polskę może zaatakować nie tylko Władimir Putin. Według izraelskich mediów narrację prezydenta Rosji może wesprzeć premier Netanjahu.

W czwartek Izrael organizuje własne obchody 75 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz. Na izraelskie obchody, które odbędą się jako „World Holocaust Forum” (Światowe Forum Holokaustu), wybierają się delegacje kilkudziesięciu państw, w tym prezydenci Niemiec, Francji i Rosji, a także wiceprezydent USA. Władimir Putin będzie głównym mówcą Forum obok prezydenta Izraela Reuwena Riwlina. Z powodu braku możliwości zabrania głosu na uroczystości do Izraela nie wybiera się Andrzej Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnich tygodniach władze Federacji Rosyjskiej kontynuowały ofensywę retoryczno-dyplomatyczną  odnosząc się do rzekomej genezy II wojny światowej. Prezydent Rosji Władimir Putin winą za wybuch konfliktu obarczał państwa zachodnie, a także zaprzeczał agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku. W przeddzień rocznicy wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy ministerstwo obrony Rosji opublikowało w sieci dokumenty dotyczące powstania warszawskiego i „wyzwolenia Warszawy” przez Armię Czerwoną oraz jednostki 1 Armii Wojska Polskiego. Na ich podstawie Rosja kłamliwie oskarżyła Armię Krajową o wymordowanie pozostałych w stolicy Ukraińców i Żydów, a także o prowadzenie działalności terrorystycznej. Wczoraj Putin zapowiedział, że rosyjskie władze „zamkną ohydną gębę  tym, którzy próbują przeinaczać historię” za granicą „za pomocą prawdy historycznej”.

Kresy.pl / rmf24.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz