Prezydent Poznania i dwoje innych samorządowców z tego miasta poparło udział uczniów i nauczycieli w proaborcyjnych manifestacjach. „Nie bójcie się tych demonstracji, nie bójcie się krytyki, nie bójcie się radykalizmu” – mówił Jacek Jaśkowiak do młodych ludzi.

W nagraniu wideo opublikowanym w niedzielę na Facebooku prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak oraz przewodniczący rady miasta Poznania Grzegorz Ganowicz i radna tego miasta Marta Mazurek wezwali nauczycieli i uczniów poznańskich szkół, by „nie dali się zastraszyć” ministrowi edukacji narodowej Przemysławowi Czarnkowi i wielkopolskiemu kuratorowi oświaty Robertowi Gawłowi. W ten sposób odpowiedzieli na zapowiedzi wyciągania konsekwencji wobec nauczycieli namawiających uczniów do brania udziału w proaborcyjnych demonstracjach.

Zdaniem Jaśkowiaka „o tych demonstracjach za 20 lat będą się uczyć w podręcznikach szkolnych”. Według niego będzie to temat rozmów „przez następne dziesięciolecia”.

Jaśkowiak wyraźnie wzywał nauczycieli i uczniów do brania udziału w protestach. „Nie bójcie się tych demonstracji, nie bójcie się krytyki, nie bójcie się radykalizmu. Rządy przemijają, a to co zrobicie dzisiaj, będzie z wami przez następne dziesięciolecia” – mówił prezydent Poznania.

Z filmu wynika, że Grzegorz Ganowicz uważa, że udział w proaborcyjnych manifestacjach jest „kształtowaniem postaw obywatelskich”. „Tego z całą pewnością nie osiągnie się poprzez represje” – mówił.

Radna Mazurek dziękowała nauczycielom poznańskich szkół, że wpajają uczniom „takie wartości jak otwartość, tolerancja, poszanowanie wolności”, a także za to, że uczą ich, „jak pomagać słabszym”. Uczniom dziękowała za udział w „inicjatywach równościowych” i pokazywanie, jak ważne są „akceptacja, tolerancja i otwartość”. Jej zdaniem uczniowie „przełamują stereotypy”. Zapewniała, że miasto Poznań „stoi zawsze po stronie otwartości i wolności obywatelskich”. Radna pokazała w filmie karton z napisem „Ministrze Czarnek, kuratorze Gaweł, przestańcie (nam) młodzież i grona pedagogiczne prześladować”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego delegalizującym tzw. aborcję eugeniczną przez Polskę przetoczyły się protesty uliczne. Demonstracje miały wyraźnie proaborcyjny, antyrządowy, a zarazem wulgarny charakter („wyp…dalać”, „jeb.. PiS”, „wolna Polska i aborcja”). Obecne były też hasła i grafiki antykościelne oraz antykatolickie.

CZYTAJ TAKŻE: „Wypier…ać”, „Jeb.. PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz